Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugsėjo 12d. 15:34

Mirė literatūros istorikas, tekstologas Vytautas Vanagas

Vytautas Vanagas
LEU/Tomo Razmaus nuotr. / Vytautas Vanagas

Mirė lietuvių literatūros istorikas, tekstologas, habil. dr. Vytautas Vanagas, teigiama pranešime žiniasklaidai. Rugsėjo 26-ąją jam būtų suėję 87-eri.

V.Vanagas pašarvotas Šv. Petro ir Povilo bažnyčios šarvojimo salėje Vilniuje. Lankymas – antradienį nuo 18 val. Karstas išnešamas trečiadienį 13 val.

Velionis bus laidojamas Karveliškių kapinėse.

V.Vanagas visą gyvenimą paskyrė literatūros istorijai ir tekstologijai, buvo ilgametis Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto darbuotojas, Tekstologijos skyriaus vadovas.

Tarp kertinių jo mokslinių darbų – Antano Strazdo ir Dionizo Poškos kūrybai bei realizmo lietuvių literatūroje sklaidai skirtos monografijos. Jis buvo vienas iš „Lietuvių literatūros istorijos“ (1979) ir Lietuvių literatūros enciklopedijos (2001) autorių, paskelbė straipsnių apie senąją ir XIX–XX amžiaus lietuvių literatūrą, jos reiškinius.

V.Vanagas parengė dviejų leidimų sulaukusį biobibliografinį leidinį „Lietuvių rašytojų sąvadas“, Antano Tatarės, Antano Strazdo, Antano Klemento ir kitų rašytojų leidinių, o didžiausią savo kaip tekstologo dėmesį skyrė Vaižganto ir Motiejaus Valančiaus raštų koordinavimui, rengimui ir leidimui.

Už darbų ciklą „Fundamentinė lietuvių literatūros tekstologija ir literatūros klasikos sklaida (1996–2009)“ Vytautui Vanagui 2010 metais buvo paskirta Lietuvos mokslo premija.

Temos: 2 Vilnius Mirtis
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės