-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Nauja Justino Žilinsko knyga „Mano Vilnius mano“ kviečia leistis į nuotykius

Knygos „Mano Vilnius mano“ autorius Justinas Žilinskas ir kiti knygos kūrėjai kviečia jaunuosius skaitytojus į pirmą rimtą pasimatymą su Vilniaus miestu. Kiekvienas pirmasis pasimatymas būna šiek tiek nejaukus ir keistas, bet knygos kūrėjai įsitikinę, kad čia bus visai kitaip: reikės tik patogiai įsitaisyti fotelyje, apžiūrėti save viršelyje, nusišypsoti, atsiversti knygą ir pasinerti į intriguojančias miesto istorijas.
Knygos viršelis
Knygos viršelis / Leidyklos nuotr.
Temos: 2 Literatūra Knygos

Naujoje rašytojo Justino Žilinsko knygoje paaugliams „Mano Vilnius mano“ originaliai pasakojama Vilniaus istorija. Tai nuotykių apysaka ir kartu savitas Vilniaus istorinis gidas paaugliams, kurio autorius kviečia paauglius į kelionę laiku po Vilnių, ragina leistis į nuotykius, šuoliuoti per laiką, nerti į miesto paslaptis. 

„Rengdami šią knygą beveik penkerius metus supratome ir atradome daug dalykų ir vienas iš jų, kad Vilnius – nenuspėjamas, intriguojantis, multikultūriškas. Norime, kad visi Lietuvos paaugliai „susirgtų“ Vilniumi. – sako knygą išleidusios leidyklos „Aukso žuvys“ vadovė Sigita Pūkienė. – Knygoje iškalbinga kiekviena smulkmena: veidrodinis viršelio apipavidalinimas, pavadinimas, sufleruojantis apie kiekvieno žmogaus individualumą, lyg užrašų ar eskizų lapeliai į knygos vidų įkritę komiksai, specialiai paaugliams kurti kelionių po miestą maršrutai.“ 

Pagrindiniai knygos „Mano Vilnius mano“ personažai – klasės draugai Aistė ir Simas – patiria įvairių pavojų praeityje, kitomis akimis išvysta savo miestą, įsitraukia į įdomias pažintis su istorinėmis Vilniaus asmenybėmis. Juk ne veltui Simas ir Aistė, užklydę į „vaiduoklių namą“ Antakalnio gatvėje 25, susipažįsta su paslaptingu namo gyventoju – Vilniaus Metraštininku. Nors spaudžia mokslai, o bendraklasiai kišasi į ne savo reikalus, draugai kasdien važiuoja į Metraštininko paskirtą vietą ir mena miesto mįsles – trankosi po kunigaikščių menes, lenda po kapinėmis, skrenda virš sodų, slepiasi nuo okupantų, šaiposi iš pavergėjų, kovoja už laisvę.

Noriu, kad vaikas ar paauglys, skaitydamas šią knygą, pradėtų suprasti pastatų, gatvių ir įvairiausių ženklų kalbą

„Noriu, kad vaikas ar paauglys, skaitydamas šią knygą, pradėtų suprasti pastatų, gatvių ir įvairiausių ženklų kalbą. Būtų smagu, kad skaitytojai pajustų, jog grindinio akmeniu, kurį ką užmynė, kadaise kaukšėjo Žygimanto Augusto žirgo kanopos, arba sužinotų, jog tas kuklus paminklėlis mena berniuką, nepabūgusį šokti į patvinusią Vilnelę gelbėti kito vaiko, kad pats panorėtų ieškoti mieste ko nors įdomaus“, – sako knygos autorius Justinas Žilinskas.

Knygos iliustracijas, atspindinčias įdomiausius Vilniaus istorijos laikotarpius, kūrė žinoma grafikos menininkė Birutė Zokaitytė. Istorinius komiksus apie Vilniuje nutikusius nuotykius nupiešė vis dar gimnazijoje besimokantis Povilas Jankūnas. 

Knyga „Mano Vilnius mano“ skatina paauglius iš naujo pažinti Vilnių, atrasti nuotykius ir žaidimus savame mieste, kuriame gali būti taip pat įdomu kaip Niujorke ar Berlyne. Specialiai šiai knygai sukurti keturi šiek tiek nutrūktgalviški maršrutai po miestą, jų autorė – aukščiausios kategorijos gidė Skaidra Kulakauskienė, kad būtų galima patiems patyrinėti miestą. 

Šiųmetėje Vilniaus knygų mugėje vasario mėnesį skaitytojai išgirdo ir šiai knygai sukurtą dainą „Vilnius“, jos autoriai ir atlikėjai –  moksleivių muzikos grupė „Aristokratai“. Skaitytojai ant knygos viršelio ras dainos nuorodą internete. 

APIE AUTORIŲ

Tai antroji Justino Žilinsko (g. 1974 Vilniuje) knyga jaunajam skaitytojui (ir ketvirta grožinė). 2006 m. jo knyga visai šeimai „Gugis – girių kaukas ir žmonių draugas“ laimėjo Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus metų debiuto paauglių literatūroje apdovanojimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius