Dabar populiaru
Publikuota: 2013 spalio 25d. 17:01

Nauja knyga: nesuprantami dalykai – vieninteliai tikrai svarbūs

„13 protu nesuvokiamų dalykų“
Leidyklos „Tyto alba“ nuotr. / „13 protu nesuvokiamų dalykų“

Michael Brooks. 13 protu nesuvokiamų dalykų: mūsų laikų mokslo paslaptys. Iš anglų kalbos vertė Mikas Vengris. – Vilnius: Tyto alba. – 304 p. Viršelio dailininkė Asta Puikienė.

Literatūros naujienas, recenzijas, knygų konkursus rasite „15min knygų lentynos“ paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“. Prisijunkite ir jūs! 

Jei moksle įstringi, tai gali reikšti, kad netrukus padarysi milžinišką šuolį pirmyn. Todėl galima sakyti, kad nesuprantami dalykai – vieninteliai, tikrai vieninteliai, svarbūs dalykai

Michaelas Brooksas – kvantinės fizikos daktaras, žurnalistas, penkių knygų autorius – dirba mokslo populiarinamąjį darbą. Jis yra „New Scientist“ žurnalo mokslinis konsultantas, rašo straipsnius garsiausiems įvairių šalių mokslo žurnalams, skaito paskaitas universitetuose. 

„13 protu nesuvokiamų dalykų“ – intriguojanti ir provokuojanti knyga. M. Brookso interesų ratas neapsiriboja fizika ar tiksliaisiais mokslais. Be tokių problemų, kaip tamsioji visatos materija ir tamsioji energija, nežemiškųjų civilizacijų ar šaltosios branduolių sintezės galimybė, jį domina ir visiškai kitokiose srityse kylantys klausimai –  kas yra gyvybė ir kam reikalinga mirtis, kuo nelytinis dauginimasis pranašesnis už lytinį, kaip veikia placebas ir homeopatija. Tikrindamas, ar mūsų laisvoji valia iš tikrųjų tokia jau laisva, autorius ryžtasi išmėginti galvos smegenų stimuliavimą ir leidžiasi nukrečiamas elektros šoko norėdamas įsitikinti, ar placebo efektas tikrai egzistuoja. 

Sudėtingiausius dalykus M. Brooksas aiškina paprastai, įtikinamai ir šmaikščiai, todėl šioje lengvai skaitomoje knygoje net ir mažai su moksliniais tyrimais susijęs skaitytojas ras iki tol nežinotų faktų ir geriau supras, kas jaudina šių dienų mokslininkus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos