Dabar populiaru
Publikuota: 2015 lapkričio 12d. 10:44

Nauja Tomo Kavaliausko knyga – šių laikų „Altorių šešėly“

T.Kavaliausko knygos „Du šimtai brolių altoriaus laukiančių“ viršelis
Leidyklos nuotr. / T.Kavaliausko knygos „Du šimtai brolių altoriaus laukiančių“ viršelis

Nejau į kunigų seminariją, kurioje mokosi du šimtai brolių, niekada nėra įžengusi baronienė Rainakienė? Kaip elgiasi diakonas, netikėtai katedroje išvydęs nepažįstamąją raudona suknele? Ar tikrai kunigai ir klierikai tokie jau šventi? Geriausiai į šiuos klausimus gali atsakyti tik žmogus, kuris pats pabuvojo už neperžengiamos kunigų seminarijos sienos.

Būtent tokio žmogaus išpažintis ir yra naujas Tomo Kavaliausko romanas „Du šimtai brolių, altoriaus laukiančių“.

Šis romanas, išleistas „Alma literra“ leidyklos, jau dabar neoficialiai vadinamas knygos „Altorių šešėly“ tęsiniu.

Romanas „Du šimtai brolių, altoriaus laukiančių“ nukelia į 1990-uosius. Tuo metu, kai ore tvyrojo Nepriklausomybės kvapas, Kaune, aukštomis sienomis atsitvėrusioje kunigų seminarijoje, du šimtai brolių pasirinko kunigystės kelią. Tarp jų – ir pagrindinis romano herojus diakonas Tomas, kurio seminarijoje laukia ne tik aistringa malda, gilūs pašaukimo apmąstymai, bet ir nuotykiai, meilės pagundos...

Kaip pastebėjo rašytojas Herkus Kunčius, atvirai parašytas Tomo Kavaliausko romanas – tai reta galimybė iš arčiau pamatyti klierikų ir jų mokytojų pasaulį, iki šiol menkai pažįstamą pasauliečiams. Paslaptimi gaubiamas būsimų kunigų pasaulis, kurį T.Kavaliauskas atveria skaitytojams, yra netikėtas, sunkiai nupasakojamas bei priverčia susimąstyti.

Anot T.Kavaliausko, šis romanas – tarsi langas į Kauno kunigų seminarijos aukso amžių, kai kartu meldėsi, valgė, miegojo ir giedojo tiek daug pašauktųjų. Rašytojas pastebi, kad šiandien to nepamatysi, nes, seminarijai nepajėgiant išlaikyti pastatų, net buvęs rektorato pastatas paverstas svečių namais.

„Įdomu, kaip keičiasi laikai. 1990-aisiais, kai buvo atkuriamas Vytauto Didžiojo universiteto Teologijos-filosofijos fakultetas, seminarijos rektorate audringai diskutuota, ar klierikams leisti lankyti paskaitas kartu su pasauliečiais. Mat „į ką bus panašu“, jei klierikas sėdės viename suole kartu su mergina? Kaip jis atlaikys pagundą prie jos „netyčia“ prisiliesti? Ar tikrai jie nesusižvalgys? Ar klierikas per liberalaus VDU paskaitas nesutiks kokios nors žavios Auksės ar Liucės? O štai dabar merginos varsto paties kunigų seminarijos rektorato duris ir dieną, ir naktį, nes ten dabar svečių namai – viešbutukas... Galbūt skaitytojas, turėdamas visa tai omenyje, supras, koks svarbus romane aprašytas buvusių žavių klasės draugių, net keturių romantiškų panelių, susilaikymas jį aplankyti ten, kur du šimtai brolių vaikšto į juodų marškinių apykaklę įsisegę baltutėlę „skaistutę“, kunigišką pakaklaitę“, – lygina T.Kavaliauskas.

Romaną „Du šimtai brolių, altoriaus laukiančių“ parašęs Tomas Kavaliauskas – rašytojas, filosofas, Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojas. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

02:13
02:24
00:57

Dabar tu gali

Maistas