Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 13d. 14:23

Naujausias rašytojos Elif Shafak romanas jau išverstas į lietuvių kalbą

Ebru Bilun nuotr./E.Shafak
Ebru Bilun nuotr./E.Shafak

„Romanas – paskutinė demokratiška erdvė pasaulyje“, – sako turkų kilmės rašytoja Elif Shafak. Ką tik lietuviškai pasirodė jos naujausias romanas „10 minučių 38 sekundės šiame keistame pasaulyje“, kuris buvo tarp 2019 m. Booker premijos finalistų. Iš anglų kalbos romaną vertė Rūta Razmaitė.

E.Shafak Stambulas – ne grožio kupinas turistinis, o žiaurus, išsunkiantis žmones ir išmetantis juos į šiukšlyną. Leila ir jos draugai – tik keletas tų, kurie neturi balso visuomenėje, gyvenantys ten, kur padorus žmogus bijo kelti koją. Bet teks tas alsuoja savitu – tragišku ir ironišku – grožiu.

Leilą Tekilą, kaip ją vadino, rado šiukšlių konteineryje Stambulo priemiestyje. Ji negyva, tačiau jos smegenys vis dar veikia, ir tas dešimt jai likusių minučių moteris pasakoja apie savo ir draugų, tokių pat atstumtųjų, gyvenimą. Prisimena vaikystę ir jaunystę provincijos miestelyje, poligamišką šeimą su dviem motinomis ir despotišku, žiauriu tėvu, seksualinį išnaudojimą ir beteisiškumą. Vienintelis kelias – pabėgimas.

„10 minučių 38 sekundės šiame keistame pasaulyje“
„10 minučių 38 sekundės šiame keistame pasaulyje“

Pabėgusi į Stambulą, Leila ima pardavinėti savo kūną ir suranda namus istorinėje viešnamių gatvėje. Realybė čia taip pat žiauri ir negailestinga, bet Leilai pavyksta išgyventi, išsaugant savo vidinės laisvės, teisingumo ir grožio jausmą. Ir suradus draugų. Penki likimo nuskriaustieji kalba iš tamsiosios Stambulo pusės. Tikrovė joje – grėsminga, o gyvenimas – trumpas.

E.Shafak – daugelį apdovanojimų pelniusi britų ir turkų kilmės rašytoja, rašanti turkiškai ir angliškai, septyniolikos knygų (vienuolika jų – romanai) autorė. Romaną „Keturiasdešimt meilės taisyklių“ BBC įtraukė tarp 100 romanų, formuojančių mūsų pasaulį. E.Shafak – politikos mokslų daktarė, dėsčiusi įvairiuose universitetuose, tarp jų – šv. Onos koledže Oksfordo universitete, kurio garbės narė ji yra. Jai buvo įteiktas Meno ir literatūros ordinas, ji – Karališkosios literatūros draugijos narė. 2017 m. Politico ją išrinko viena iš 12 žmonių, „kurie pakylėja jums širdį, kai to labiausiai reikia“.

Komentarai
Temos: 1 Literatūra

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/