TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Naujoje Dovilės Zelčiūtės knygoje „Po repeticijos“ – iškiliausių Lietuvos teatralų atsivėrimai

Dovilė Zelčiūtė
Asmeninio archyvo nuotr. / Dovilė Zelčiūtė
Šaltinis: 15min
0
A A

Knygynų lentynas pasiekusi naujoji rašytojos Dovilės Zelčiūtės knyga „Po repeticijos“ praskleidžia teatro užkulisius ir leidžia skaitytojui susipažinti su iškiliausiais šių dienų teatro kūrėjais – aktoriais ir režisieriais.

Knygoje – atviri pokalbiai su šešiolika šiandienio Lietuvos teatro kūrėjų. Čia kalba aktoriai: Birutė Raubaitė, Doloresa Kazragytė, Petras Venslovas, Jūratė Onaitytė, Alma Masiulionytė, Birutė Mar, Gytis Ivanauskas, Rasa Samuolytė, Nelė Savičenko, Dainius Gavenonis, Darius Meškauskas, Danutė Juronytė. Profesinėmis įžvalgomis dalijasi režisieriai Gytis Padegimas, Gintaras Varnas ir Oskaras Koršunovas. Aktoriui Leonardui Zelčiui autorė skiria esė.

„Rašydama knygą kalbėjausi su tais aktoriais ir režisieriais, kuriuos drįsau prakalbinti, kurie mielai sutiko ir atsiliepė į mano kvietimą. Jokios specialios atrankos nedariau – esu be galo dėkinga visiems, kurie aukojo savo valandas pokalbiui, kurie šimtus kartų įleido mane į spektaklį, peržiūrą ar premjerą. Tiems, kurie atvėrė širdį, grimo kambario ar savo namų duris. Kalbėjausi su tais, prie kurių

Knygos „Po repeticijos“ viršelis
Knygos „Po repeticijos“ viršelis

 šiuo metu drįsau prisiartinti“, – sako D. Zelčiūtė.

Knyga „Po repeticijos“ parašyta interviu forma, autorė klausia teatro žmonių, kas svarbiausia yra aktoriui jo kūrybiniame gyvenime? O kas – režisieriui? Ką teatro kūrėjai laiko realybe? Ar prasmingas ir kiek prasmingas aktoriui asmeninis gyvenimas (pagaliau kas tai yra)? Kas yra sceninė partnerystė? Ko tikėtųsi režisieriai iš aktorių? Ir – aktoriai iš režisierių? Ar publika visuomet teisi? Tai aiškinasi autorė pokalbių knygoje.

Poetė, prozininkė, dramaturgė ir eseistė Dovilė Zelčiūtė gimė 1959 m. balandžio 30 d. Kaune, aktorių šeimoje. Baigė Vilniaus valstybinio universiteto Kauno humanitarines studijas.  Autorė yra išleidusi devynias poezijos knygas, dvi knygas apie lietuvių fotografiją, vieną romaną („Gastrolės“). Jos pjesė „Kūno vartai“ pastatyta Kauno kamerinio teatro scenoje. Kūrinys „Po repeticijos“ – jau tryliktoji D. Zelčiūtės knyga.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018