Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 sausio 4d. 22:17

Naujoje Marijaus Gailiaus knygoje – sunykusi Nida ir kiti klimato kaitos rezultatai

Marijus Gailius
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Marijus Gailius
Galima rasti daugybę mokslinių tyrimų ir faktų, aiškinančių klimato kaitą, o romane „Oro“ ši tema priartinama prie žmonių gyvenimo, LRT TELEVIZIJAI sako žurnalistas ir rašytojas Marijus Gailius. Anot jo, naujausioje knygoje įpinama ir fantastikos, kuri, deja, nėra visiškai neįmanoma.

Pagrindinė romano „Oro“ tema – klimato kaita, apie kurią pasakojama per žmonių gyvenimą dabarties laikais ir ateityje – šio amžiaus pabaigoje. Taip LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ sako Marijus Gailius.

„Knygoje pasakojama istorija parodo, kaip keičiasi pasaulis ir gamta. Šalia viso to – įprasti ir neįprasti žmonių gyvenimai. Klimato kaitos tema mane sudomino, kai dar studijavau ir apie tai sužinojau daugiau, pradėjau gilintis. Vėliau iškilo prieštaravimas – daug apie tai žinome, bet nieko negalime padaryti, nes klimato problema per didelė“, – teigia knygos autorius.

Pasak M.Gailiaus, knygoje didžiulė klimato kaitos problematika suredukuojama iki žmogiškos egzistencijos – taip lengviau kalbėti: „Galime rasti daugybę mokslinių faktų, klimato kaitą tiria didžiulės komandos, o aš savo knygoje pabandžiau tai priartinti prie mūsų šalies. Pridėjau ir fantastikos, nes knygoje vaizduoju ir jau sunykusias vietoves, pavyzdžiui, Nidą, Palangą.“

Kalbėdamas apie savo santykį su gamta, M.Gailius teigia, kad jam tai labai artima. „Aš gimiau Palangoje, jūra ir gamta man svarbu. Net ir dabar, gyvendamas didmiestyje, laikau save jūriniu individu. Suvokiu, kad esu integrali planetos dalis ir tas jautrumas (kurį iš tiesų visi turime, bet slopiname) padeda priartinti šią temą. Tikiuosi, kad ši knyga padės bent šiek tiek įsisąmoninti, kokią didelę įtaką planetai daro kiekvienas žmogus“, – viliasi autorius.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Lrt.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

SEB verslo augimo programa

01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

30:48
22:16
01:14

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°