Dabar populiaru
Publikuota: 2013 sausio 2d. 22:21

Nepaisant Charleso Dickenso paskutinės valios, gimtajame rašytojo mieste iškils jo skulptūra

Charlesas Dickensas
Wikimedia.org nuotr. / Charlesas Dickensas

Planuojama, kad birželį garsaus rašytojo Charleso Dickenso gimtajame mieste Portsmute iškils jo atminimą įprasminanti skulptūra. Huffingtonpost.com rašo, kad pats rašytojas prieš mirtį pageidavo, jog jam nebūtų statomi jokie paminklai.

Pastatyti paminklą vienam garsiausių visų laikų Didžiosios Britanijos rašytojui kainuos 118 tūkst. svarų (daugiau nei 470 tūkst. litų). Buvo manoma, kad nepavyks surinkti šios sumos, tačiau paminklą nuspręsta statyti, kai nežinomu norėjęs išlikti asmuo paaukojo trūkstamus 25 tūkst svarų (apie 100 tūkst. litų).

Tai yra jau antras kartas, kuomet nevykdoma Ch.Dickenso valia. 1870 metais miręs rašytojas pageidavo būti palaidotas Ročesterio katedroje. Jis taip pat pageidavo, kad laidojimo ceremonija nebūtų prabangi, o joje galėtų dalyvati tik artimiausi žmonės ir bendražygiai. Tačiau rašytojas po mirties buvo palaidotas Vestminsterio abatijoje, Poetų kampelyje.

Tiesa, huffingtonpost.com, primena, kad pasaulyje yra tik viena Ch.Dickenso atminimui skirta statula. Ji 1897 metais pastatyta Filadelfijoje (JAV).

KONKURSUS IR NAUJIENAS APIE KNYGAS SEKITE TINKLE „FACEBOOK“. SPAUSKITE ČIA.

Temos: 1 Skulptūra

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas