Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 11d. 07:30

Niujorko teismas: Knygos apie Harį Poterį nėra plagiatas

JK Rowling
„Scanpix“ nuotr. / JK Rowling.

Niujorko teismas atsisakė patenkinti mažai žinomo britų rašytojo Adriano Jacobso paveldėtojų ieškinį. Jame iš leidybos kompanijos „Scholastic“, JAV leidžiančios rašytojos J.K.Rowling romanus apie burtininką Harį Poterį, siekta prisiteisti kompensaciją už neva kopijuotas detales.

A.Jacobso atstovai tikino, kad ketvirtoji J.K.Rowling knyga apie Harį Poterį – „Haris Poteris ir Ugnies taurė“ yra A.Jacobso knygų serijos „Burtininko Vilio nuotykiai“ (angl. „The Adventures of Willy the Wizard“) idėjų kratinys. Buvo mėginama įrodyti, kad burtininkų varžybos, magiški šachmatai ir pagrindinis herojus – magiškų galių turintis vaikas burtininkas – yra brito išradimai, aprašyti dar 1987-aisiais. Tačiau teisėja buvo „Hario Poterio“ autorės pusėje ir pareiškė niekuomet anksčiau negirdėjusi apie „Burtininką Vilį“.

Kaip pranešė naujienų agentūra „Agence France-Presse“, Niujorko teismo teisėja pareiškė, kad J.K.Rowling ne kopijavo A.Jacobso personažų ar idėjų. „Visiškai akivaizdu, kad Jacobso ir Rowling darbai visiškai skiriasi tiek turiniu, tiek stiliumi“, – rašoma teismo sprendime. Leidybos kompanijos „Scholastic“ atstovai sakė esantys patenkinti sprendimu ir A.Jacobso paveldėtojų ieškinį pavadino nemotyvuotu, o jo turinį – absurdišku.

Nežinoma, kokia buvo A.Jacobso atstovų reakcija. Jie į Niujorko teismą dėl plagiato kreipėsi 2010-aisiais, anksčiau su analogišku ieškiniu jie kreipėsi į Londono teismą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/