Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 16, 10:17

Nobelio premijos laureatė O.Tokarczuk: Rusija yra grėsmė „laisvajam pasauliui“

Nobelio literatūros premijos laureatė lenkė Olga Tokarczuk sekmadienį pavadino Rusiją grėsme „laisvajam pasauliui“ ir sakė, kad jos invazija į kaimyninę Ukrainą primena Antrąjį pasaulinį karą.
Olga Tokarczuk
Olga Tokarczuk / Łukaszo Gizos nuotr.

O.Tokarczuk, laikoma talentingiausia savo kartos lenkų rašytoja, tai pareiškė kalbėdama Tarptautiniame rašytojų festivalyje Jeruzalėje.

„Lenkai, kaip ir ukrainiečiai, jaučia, kad Rusija kelia grėsmę laisvajam pasauliui“, – sakė O.Tokarczuk ir pridūrė, kad Lenkijos vyriausybė daugelį metų kalbėjo apie Rusijos agresijos keliamą pavojų.

Ukrainos vakarinė kaimynė Lenkija nuo vasario galo, kai rusų pajėgos užpuolė Ukrainą, priėmė per 3 mln. ukrainiečių karo pabėgėlių. Varšuva aktyviai ragina griežtinti sankcijas Rusijai.

„Niekas negalėjo įsivaizduoti, kad šis karas bus toks žiaurus, toks anachroniškas. Šis karas primena siaubingus Antrojo pasaulinio karo vaizdus“, – sakė O.Tokarczuk.

O.Tokarczuk Nobelio literatūros premiją pelnė 2018 metais už 900 puslapių romaną „Jokūbo knygos“ (Księgi Jakubowe), pasakojantį apie XVIII amžiuje Lenkijoje gyvavusi mažai žinomą žydų frankizmo judėjimą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą