Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 10d. 10:55

Nuo vėžio mirė garsus rašytojas Iainas Banksas

Iain Banks
Wikimedia.org nuotr. / Iain Banks

Praėjus vos dviems mėnesiams nuo to, kai buvo paskelbta apie škotų rašytojui Iainui Banksui diagnozuotą paskutinės stadijos tulžies pūslės vėžį, 59 metų autorius mirė, skelbia guardian.co.uk.

Kaip BBC sakė rašytojo leidėjas, šis autorius buvo „nepamainoma literatūros pasaulio dalis“. 

Po to, kai paskelbė apie jam diagnozuotą vėžį, autorius prašė leidėjų, kad šie kuo greičiau publikuotų jo naujausią knygą „The Quarry“, kad prieš mirtį jis dar galėtų ją išvysti lentynose. Leidėjai pranešė, kad prieš tris savaites ši knyga buvo išleista, ir rašytojas kartu su senais draugais ir gerbėjais džiaugėsi galėdamas dalyvauti jos pristatymo renginiuose. 

Apie jam diagnozuotą vėžį rašytojas paskelbė balandį. Tuomet jis sakė, kad yra „labai neįtikėtina“, jog jis išgyvens ilgiau nei metus ir romanas „The Quarry“ taps paskutiniu jo parašytu kūriniu.

Pasak rašytojo, kad serga, jis sužinojo, kai kreipėsi į gydytoją dėl skaudančios nugaros. Tyrimai parodė, kad jis serga ne tik geltlige, bet ir tulžies pūslės vėžiu.

„Aš atšaukiau visus suplanuotus viešus pasirodymus ir paklausiau savo partnerės Adele, ar ji padarys man garbę tapdama mano našle. Atsiprašau, tačiau toks iškrypęs humoras padeda“, –  buvo cituojamas autorius. 

Pirmoji Iaino Bankso knyga „Širšių fabrikas“ išversta ir į lietuvių kalbą 1984 metais. „The Times“ šį rašytoją 2008 metais įtraukė į geriausių nuo 1945 metų kuriančių britų autorių 50-uką. Lietuvių kalba be „Širšių fabriko“ yra pasirodžiusi ir knyga „Tiltas“. 

Naujienas apie literatūrą sekite ir socialiniame tinkle „Facebook“ specialioje paskyroje „15min knygų lentyna“.

Temos: 2 Literatūra Knygos

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

04:21:41
03:54
07:18

Esports namai

URBAN˙/