2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Pasaulio skaitytojus prikausčiusi L. Riley „Septynių seserų“ istorija pasiekė kulminaciją – „Atlantas. Tėvo istorija“ jau lietuviškai

Lietuviškai jau pasirodė viso pasaulio skaitytojų laukiama paskutinė Lucindos Riley ciklo „Septynios seserys“ knyga „Atlantas. Tėvo istorija“. Aštunta serijos knyga lietuviškai išleista tuo pačiu metu kaip ir originalas Didžiojoje Britanijoje, tad Lietuvos skaitytojai septynių seserų gyvenimus gaubiančią paslaptį sužinos vieni pirmųjų. Prieš dvejus metus mirusi rašytoja L.Riley paliko iki galo nebaigtą Atlanto istoriją, o nesuspėtą mamos darbą įgyvendino sūnus Harry Whittaker, rašoma pranešime spaudai.
Lucinda Riley
Lucinda Riley / Boris Breuer nuotr.

Mitu apie garsųjį Plejadžių žvaigždyną paremtas septynių seserų ciklas pasakoja įvaikintų seserų istorijas. Ši serija – tai ir stulbinama literatūrinė kelionė po pasaulį, nes mirdamas tėvas kiekvienai seseriai palieka po laišką su jų praeitį atskleisiančiomis paslaptingomis nuorodomis, nuvedančiomis seseris į skirtingas pasaulio vietas. Viena Holivudo prodiuserinė kompanija ketina kurti serialą pagal „Septynių seserų“ ciklą, o šios istorijos gerbėjai visas paslaptis sužinos atsivertę ką tik pasirodžiusią aštuntą serijos knygą „Atlantas. Tėvo istorija“.

Knygos viršelis
Knygos viršelis

Atlantas. Tėvo istorija“ – stulbinamas finalas

1928-ieji, Paryžius. Gailestinga šeima priglaudžia leisgyvį berniuką. Jis užauga, įsimyli, studijuoja prestižinėje Paryžiaus konservatorijoje, netgi kone pamiršta praeityje išgyventą siaubą ir kadaise duotą pažadą. Bet Europoje pradėjus siautėti blogiui niekas nebėra saugus, ir giliai širdyje jis ima jausti – artėja laikas ir vėl sprukti.

2008-ieji, Egėjo jūra. Septynios seserys susirenka „Titano“ laive atsisveikinti su mįslinguoju ir be galo mylėtu tėvu. O jis ir vėl uždavė joms galvosūkį – raktą į jų praeitį patikėjo dingusiai seseriai. Moterys imasi narplioti paslaptis, tačiau kaskart paaiškėjus tiesai iškyla po naują klausimą, ir joms tenka susitaikyti su mintimi, kad nė viena nepažinojo tėvo. Maža to, tos paslaptys gali turėti padarinių kiekvienos jų gyvenimui.

Lucinda Riley knygų mugėje
Lucinda Riley knygų mugėje

Septynios seserys. Majos istorija“ veda į Braziliją

Majos istorija nusidriekia į Braziliją, kur iš laiškų ir susitikimų ji atkuria jaudinančią savo prosenelės praeitį. Rio de Žaneiras, 1927 m. turtinga gražuolė Izabelė tekinama už aristokrato Gustavo. Tačiau prieš vestuves ji labai nori pamatyti Senąjį pasaulį ir jo meno lobius. Izabelės draugės tėvas architektas kaip tik projektuoja Kristaus Išganytojo statulą ir rengiasi važiuoti į Paryžių susitikti su skulptorium, kuris galėtų įkūnyti jo viziją. Puiki proga Izabelei išvysti Paryžių, kuriame – Monparnaso kavinės, meno studentai, ir skulptoriaus, kuriančio Kristaus skulptūrą, padėjėjas Loranas. Jį sutikusi Izabelė supranta – jos gyvenimas niekuomet nebebus toks, koks buvo. Bet ji privalo grįžti į Rio ir tekėti. Majos ir Izabelės likimai susipynę. Praeitis veikia dabartį.

Audrų sesuo. Alės istorija“ – prikaustanti Norvegijos gamta ir muzika

Antrosios sesers Alės istorija veda į Norvegiją. Kaip ji susijusi su jauna dainininke iš kaimo, Ana Landvik, vėliau gyvenusia Osle ir prieš šimtą metų dainavusia pirmajame žymiosios Griego operos „Peras Giuntas“ pastatyme? Šiaurės grožis, muzikos kerai ir užburianti šimto metų senumo Anos istorija, kuri taip stipriai susijusi su dabartimi, – visa tai tampa naujuoju Alės gyvenimu. O kai ji sutinka smuikininką Tomą, kuris kažkodėl nuo pirmo žvilgsnio regisi jai artimas, ima aiškėti, kad jos jaunystės meilė – muzika – visai nebuvo atsitiktinumas.

Šešėlio sesuo. Star istorija“ – kelionė į Londoną ir Ežerų kraštą

Tėvo paliktame laiške Star randa antikvarinio knygyno Londone adresą, kuris tampa jos pokyčių pradžia. Bandymas suprasti savo kilmę nuveda trečią seserį į Ežerų kraštą ir panardina į karališkosios šeimos praeitį. Prieš šimtą metų praktiška ir nepriklausoma, bet neturtinga dvarininko dukra Flora Maknikol iš Ežerų krašto prieš savo norą patenka į Londoną pas vieną žymiausių to meto aristokračių, Alisą Kepel. Atrodo, kad paslaptys supa tiek ponią Kepel, tiek pas ją besilankantį garsų svečią, tiek ir pačią Florą. Svetimų žaidimų įkaite tapusi mergina blaškosi tarp užgimstančios aistros ir pareigos, kol netikėtai apsilankęs svečias atneša atsakymus, kurių taip ieškojo Flora – ir jos gyvenimas vėl pasikeičia neatpažįstamai.

Perlų sesuo. Kelės istorija“ – paslaptys veda į Tailandą ir Australiją

Ketvirta sesuo Kelė kelionę pradeda nuo Tailando, kur sutinka Asą – vyriškį, tokį pat vienišą kaip ir ji. Ir taip pat besinešiojantį kažkokią paslaptį. Toliau jos kelias veda į Australiją, kur prieš šimtą metų Kitė, pastoriaus dukra iš Edinburgo, atvyko kaip turtingos damos kompanionė. Kitė nė nenumanė, kad Adelaidėje jos likimas susipins su perlų žvejybos verslą valdančia Makrombių šeima: broliai dvyniai, identiškos išvaizdos, bet tokie skirtingi, vienu metu pamilo Kitę. Turtų paveldėtojas rimtasis Andrus ir valiūkiškasis Dramondas pasiūlė jai ranką ir širdį, ir Kitės pasirinkimas nulėmė visą jos tolesnį likimą.

Mėnulio sesuo. Tigės istorija“ – nuo Škotijos iki Ispanijos

Penkta sesuo Tigė iškeliavusi dirbti į Škotiją, atokų Kinerdo dvarą, pamilsta jo savininką Čarlį. Tačiau greta gyvenantis senas romas Čilis sako, kad jam lemta parvesti Tigę namo – į Ispaniją, Granadą, kur daugybę amžių gyveno jos šeima. Ir Tigė leidžiasi į Sakromontės urvus, kur kadaise gyvenę romai turėjo palikti savo namus dėl pilietinio karo. Ten ji suranda tai, kas liko iš jos šeimos, ir sužino nepaprastą istoriją apie žmones, galėjusius numatyti ateitį, apie savo senelę – geriausią flamenko šokėją. Nuo Škotijos iki Ispanijos, nuo Niujorko iki Pietų Amerikos Tigė vynioja praeities giją, vis giliau grimzdama į šeimos praeitį.

Saulės sesuo. Elektros istorija“ – betoniniai Manhatano dangoraižiai ir deginanti Afrikos saulė

Atrodo, kad Elektra turi viską: nepaprastą išvaizdą, nuostabų butą Manhatane, svajonių profesiją. Tačiau niekas nežino, kad už viso to slypi vienatvė ir liūdesys, pykčio ir nerimo priepuoliai, o degtinė ir kokainas vos nesugriauna Elektros gyvenimo. Bet lemtingą akimirką ji gauna laišką iš moters, vadinančios save jos tikra senele. 1939-aisiais Sesilė Hantli-Morgan iš Niujorko atvyksta į Keniją gydyti savo sudaužytos širdies. Kenija ją pasitinka pribloškiamo grožio gamta ir linksmybėmis krikštamotės namuose, kur ji sutinka rūstų viengungį Bilą Forsaitą. Atrodo, kad jam daug artimesni masajai ir laukinė gamta nei moterys – visos, išskyrus Sesilę. Ji nė nenutuokė, kad šis susitikimas bus lemtingas. O juo labiau – kad į jį įžengs maža juodaodė mergaitė, kuri ir taps Elektros istorijos pradžia.

Dingusi sesuo. Meropės istorija“ – kelionė į praeitį

Plejadžių žvaigždyną sudaro septynios žvaigždės, tačiau Šveicarijoje užaugo tik šešios įvaikintos seserys. Šeimos advokatui pranešus, kad galbūt Naujojoje Zelandijoje atsirado septinta sesuo, Kelė leidžiasi į paieškas. Ji turi ypatingo žiedo su smaragdu piešinį, pagal kurį gali įsitikinti, ar Merė Makdugal išties yra jų sesuo. Merę pavyksta atrasti, bet pasirodo, kad žiedą pilnametystės proga jai padovanojo mama – taip pat Merė, kuriai jis priklausė nuo pat gimimo. Tačiau vyresnioji Merė Makdugal po vyro mirties leidosi į savo gyvenimo kelionę aplink pasaulį. Norėdamos išsiaiškinti tiesą, seserys privalo ją pasivyti, bet, atrodo, Merė visiškai netrokšta, kad ją surastų. Taip prasideda didžiosios paieškos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos