Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 11d. 14:52

Paskelbti penktojo Kristinos Sabaliauskaitės trumpojo rašinio konkurso nugalėtojai

Kristinos Sabaliauskaitės trumpojo rašinio konkurso prizas
Konkurso organizatorių nuotr. / Kristinos Sabaliauskaitės trumpojo rašinio konkurso prizas

Pirmadienį paskelbti penktojo Kristinos Sabaliauskaitės trumpojo rašinio konkurso nugalėtojai. Ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio organizatorius pasiekusiuose rašiniuose 8–12 kl. moksleiviai svarstė: ar „Online galima tapti bet kuo?“ Apdovanojimai už geriausius darbus keliaus į Tauragę, Vilnių ir Šakius, praneša leidykla „Baltos lankos“.

Pasak rašinių vertinimo komisijos nario vadovėlių autoriaus, leidėjo Sauliaus Žuko, šiais metais konkurso darbai stebino ne tik brandumu, bet ir leido pamatyti ryškias ugdymo sistemos spragas.

„Tikrai džiaugiuosi didžiosios dalies rašinių brandumu, moksleivių gebėjimu kritiškai mąstyti ir įtaigiai, neretai su literatūriniu šmaikštumu ir gera ironijos doze perteikti savąją skaitmeninio bendravimo patirtį. Kita vertus, rašiniai dar kartą parodo mūsų švietimo organizatoriams, kaip šiandieninė ugdomoji medžiaga yra atitrūkusi nuo realaus gyvenimo problemų, o skaitmeninis bendravimas dar nėra patekęs į mūsų ugdymo proceso apžvalgos ir refleksijos ratą. Mokiniai šiam bendravimo būdui skiria daug laiko, tačiau su tuo susijusios ir mokiniams kylančios problemos ignoruojamos arba toks bendravimas netgi iš principo atmetamas kaip kenkiantis asmenybės formavimuisi. Antra vertus, mokiniai neturi galimybės viešai svarstyti jiems kylančių problemų, pasidalyti kartais iš tiesų skaudžiomis savo patirtimis. Belieka tikėtis, kad situacija keisis“, – skaitant moksleivių darbus kilusiomis mintimis dalijasi S.Žukas.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Kristina Sabaliauskaitė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Kristina Sabaliauskaitė

„Kasmet šis konkursas tampa galimybe pažvelgti, kuo iš tiesų gyvena mūsų jaunimas, kas jiems kelia nerimo ir ką jie mąsto iš tikrųjų, nevaržomi mokyklinės programos lūkesčių. Minčių brandumas, originalumas, raiškos meistriškumas dažnai maloniai nustebina. Turime daug nepaprastų talentų, reikia tik padrąsinti juos be baimės skleistis. Šiemetinės konkurso nugalėtojos rašinys būtent toks – bebaimis, atvirai kalbantis apie tai, kas iš tiesų vyksta online, užčiuopiantis tai, ko nenorime matyti kaip nepatogaus dalyko. O kartu kupinas empatijos ir nebijantis puslapyje persikūnyti į Kito jauseną, idant ją suprastų“, – sako K.Sabaliauskaitė.

Geriausiu 2019 m. konkurso rašiniu išrinktas Tauragės Žalgirių gimnazijos II klasės moksleivės Kornelijos Mikalauskaitės kūrinys (mokytoja Rita Marcinkienė).

II vieta atiteko Justui Lekavičiui iš Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos IV klasės (mokytoja Ramunė Žilionytė), III vieta – Šakių „Žiburio“ gimnazijos III klasės moksleivei Samantai Stankevičiūtei (mokytoja Nijolė Vaičiulienė).

I vietos laimėtoja bus apdovanota išskirtine Kristinos Sabaliauskaitės dovana – tetralogijos „Silva rerum“ I–IV dalimis su autorės autografu bei auksine plunksna. II ir III vietos laimėtojus leidykla „Baltos lankos“ apdovanos savo įsteigtais prizais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

07:45
02:10
03:18

Esports namai

Maistas