Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 21d. 21:46

Paskelbti Šv. Jeronimo premijų laureatai

Jonė Ramunytė ir Klemen Pisk
Vlado Braziūno ir BW nuotr. / Jonė Ramunytė ir Klemen Pisk
Šv.Jeronimo premijos užsienio literatūros vertėjui į lietuvių kalbą laureate šiemet išrinkta Jonė Ramunytė už prancūzų klasikinės ir šiuolaikinės literatūros vertimus, tiksliai išreiškiančius originalo menines ir stilistines ypatybes, už geriausių vertimo tradicijų puoselėjimą. Premija už vertimus iš lietuvių į užsienio kalbą šiemet apdovanojamas Klemen Piskas (g. 1973) – lietuvių literatūros vertėjas į slovėnų kalbą.

Jonė Ramunytė (g. 1953 Vilniuje) iš savo mamos, iškilios vertėjos Ramutės Ramunienės, 2008 m. taip pat apdovanotos Šv. Jeronimo premija, paveldėjo ne tik meilę prancūzų kalbai ir prancūzų literatūrai, bet ir vertėjui būtinas savybes: atsakingą požiūrį į savo darbą, kruopštumą, kalbos jausmą, jautrumą žodžiui. Atkakliai ir tyliai dirbdama, Jonė Ramunytė įnešė svarų indėlį į lietuviškų vertimų aruodą – išvertė apie septynias dešimtis knygų, paskelbė daug vertimų periodikoje. Tarp jos verstų autorių – Nobelio premijos laureatai J.M.G.Le Clézio ir P.Modiano, Gonkūrų premijos laureatai R.Gary, T.Ben Jellounas, J.P.Dubois, prancūzų literatūros klasikai J.Giono, F.Sagan, S.de Beauvoir, garsūs šiuolaikiniai rašytojai E.Carrère’as ir P.Claudelis, vaikų aukso fondo atstovai D.Pennacas ir M.Aymé.

2004 m. Jonė Ramunytė yra pelniusi Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus premiją už reikšmingiausią ir meniškiausią metų vertimą – André Dhôtelio „Kraštas, kurio niekada neprieisi“. Jos verstas P.Claudelio „Brodekas“ pateko į LLVS 2018 m. vertingiausių verstinių knygų penketuką, ne viena jos versta knyga figūravo LLVS sudarytuose verstinės literatūros klasikos sąrašuose.

Šv.Jeronimo premija už vertimus iš lietuvių į užsienio kalbą šiemet apdovanojamas Klemenas Piskas (g. 1973) – lietuvių literatūros vertėjas į slovėnų kalbą. Vertinimo komisija: Irena Aleksaitė, Birutė Jonuškaitė, Rūta Lazauskaitė, Laima Masytė, Kristina Tamulevičiūtė. Klemenas Piskas bemaž 20 metų verčia iš lietuvių kalbos, jo darbų diapazonas itin platus: nuo klasikinės (kaip antai K.Borutos „Baltaragio malūnas“) iki šiuolaikinės, taip pat vaikų (J.Ivanauskaitės, S.Parulskio, K.Kasparavičiaus, G.Morkūno ir daugelio kitų) literatūros kūrinių. Vertėjas sudarė ir išvertė lietuvių novelių antologiją (2007), išvertė ir poezijos (T.Venclovos, V.Braziūno, D.Petrošiaus ir kt.). Vertimus skelbia ir kultūrinėje slovėnų spaudoje (S.T.Kondroto, L.S.Černiauskaitės), pats aktyviai siūlo lietuvių autorių kūrinius Slovėnijos leidėjams. Šv. Jeronimo premija vertėjui skirta už klasikinės ir šiuolaikinės lietuvių literatūros vertimus į slovėnų kalbą.

Vertinimo komisija: dr. Vytautas Bikulčius (pirmininkas), Diana Bučiūtė, Laimantas Jonušys, Rūta Lazauskaitė, Gediminas Pulokas.

Šv. Jeronimo premijos laureatams bus įteiktos 2021 m. rugsėjo 30 d., ketvirtadienį, 16 val. LR kultūros ministerijos Baltojoje salėje (II aukšte), J.Basanavičiaus g. 5, Vilniuje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešimas spaudai
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:47
00:31
17:35

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°