2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Paskutinę vasaros dieną #VilniusSkaito kviečia į skaityklos sezono uždarymo renginį

#VilniusSkaito skaitykla pirmadienį, rugpjūčio 31 d. užbaigia trečiąjį vasaros sezoną ir ta proga 18.30 val. kviečia į unikalaus dokumentinio-literatūrinio projekto „Vilniaus sekretai“ renginį.
Gražinos Baikštytės knygos pristatymas
Gražinos Baikštytės knygos pristatymas / #VilniusSkaito nuotr.

„Vilniaus sekretai“ – tai projektas, skirtas išsaugoti plačiojo Vilniaus gyventojų istorijas ir liudijimus. Projekto autorė Lina Laura Švedaitė mano, kad tiek istorines, tiek dabarties miesto ertmes užpildo jo gyventojų istorijos, kurios kaip ląstelės sudaro vieną sudėtingą organizmą – gyvąją miesto atmintį.

Šįkart vilniečių istorijas skaitys aktoriai Vilma Raubaitė ir Paulius Čižinauskas, muzikinę atmosferą kurs džiazo atlikėja Ieva Baranauskaitė ir kompozitorius Boris Kulenovic (FR). Literatūrologė dr. Jūratė Čerškutė apie Vilniaus urbanistines ir literatūrines istorijas kalbins architektūros istorikę prof. dr. Mariją Drėmaitę ir poetą, vertėją Marių Buroką.

Šią vasarą tris vasaros mėnesius veikusioje skaitykloje įvyko net 26 renginiai – knygų pristatymai, diskusijos, susitikimai su rašytojais, dirbtuvės vaikams, „Literatūrinis sprintas“ su būriu pradedančiųjų kūrėjų, paskaita tėveliams apie skaitymo su vaikais naudą, miestą iš karantino snaudulio išjudinosi „Viva la Frida“ fiesta ir t.t.

Skaityklos #VilniusSkaito knygų asortimentą šiemet padėjo sudaryto keturi literatūros ekspertai. Grožinių, negrožinių ir Lotynų Amerikos knygų lentynas sudarė 15min portalo redaktoriaus pavaduotojas, knygų apžvalgininkas Audrius Ožalas. Išskirtinės poezijos knygas parinko poetas, vertėjas, knygų apžvalgininkas Marius Burokas. Vaikams ir paugliams rekomenduojamos literatūros sąrašą sudarė vaikų literatūros kritikė Eglė Baliutavičiūtė. Literatūros apžvalgininkė Jūratė Čerškutė sudarė grožinės ir negrožinės literatūros lentyną, į kurią pateko ne tik verstinės knygos, bet ir nemažai lietuvių autorių knygų.

Šią vasarą didelę paklausą turėjo psichologinės literatūros lentyna, kuriai knygas padėjo atrinkti ilgametis „Jaunimo linijos“ vadovas (šiuo metu valdybos narys) Paulius Skruibis. Knygoms skirtukus su visa reikalinga informacija kur galima kreiptis pagalbos tam tikrais atvejais, paruošė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Socialinių aktualijų lentynos asortimentą padėjo suformuoti Lygių teisių kontrolieriaus tarnybos komanda.

„2020-aisiais minint Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metus kartu su Vilniaus žydų viešąją biblioteką, Žydų kongreso Tarptautiniu jidiš centru ir Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejumi inicijavome net dvi lentynas skirtas žydų literatūrai, kurias pripildėme apie istorija, meną, grožinės ir negrožinės literatūros knygomis. Ta pačia proga buvo surengtas A.Sutzkeverio poezijos knygų pristatymo renginys“, – apie skaityklos sezono naujoves pasakojo projekto iniciatorė Jurga Mandrijauskaitė-Ruškienė.

Šiemet knygų skaityklai dovanojo rekordinis skaičius leidyklų ir organizacijų. Savo naujausias, geriausias knygas dovanojo leidyklos „Alma Littera“, „Apostrofa“, „Aukso žuvys“, „Baltos lankos“, „BALTO“ leidybos namai, „Briedis“, „Debesų ganyklos“, „Dvi Tylos“, „Dominicus Lituanus“, „Egmont Lietuva“, „Gelmės“, „Garnelis“, „Homo Liber“, „Hubris“, „Flintas“, „kitos knygos“, „Terra Publica“, „Tyto alba“, „Tikra knyga“, „Lapas“, Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, Lietuvos literatūros ir tautosakos instituto leidykla, „Post scriptum. Littera“, „Obuolys“, „Odilė“, „Sofoklis“, „Naminuko leidykla“, „Nieko rimto“, „Magnificat leidiniai“„Vaga“, „Vaiga“, „Briedis“ bei patys knygų autoriai.

Meno ir kultūros lentynai savo išleistas knygas, meno albumus dovanoja „Lewben Art Foundation“, knygynas „Six chairs books“, modernaus meno centras „MO“. Kanados žinomiausių autorių knygas, išverstas į lietuvių kalbą ir originalo kalba, šiais metais pirmą kartą pristatė Kanados ambasada Lietuvoje. Geriausių, iškiliausių Šiaurės šalių rašytojų knygas jau treti meti pristatė Šiaurės ministrų tarybos biuras, o Afrikos žemyno autorius – konsultacijų ir tyrimų centras „AfriKo“. Japonijos autorių lentyną užpildė Japonijos ambasada Lietuvoje. Skaitykloje buvo galima rasti knygų ir rusų, lenkų, anglų, prancūzų, norvegų kabomis.

Projekto #VilniusSkaito organizatorius – VšĮ „Mūzų bokštas“. Projekto informacinis partneris – portalas 15min. Rėmėjai – „Magrės baldai“, „Merrild“. Skaityklą dalinai finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“