Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 3d. 11:37

Penktoji Liudviko Rėzos vardo premija – filologei dr. Liucijai Citavičiūtei

Juodkrantėje bus įtikta jau penktoji Liudviko Rėzos premija.
Neringos sav. nuotr. / Juodkrantėje bus įtikta jau penktoji Liudviko Rėzos premija.

Penktoji Kuršių nerijoje gimusio Liudviko Rėzos vardo kultūros ir meno premija skirta filologei, Mažosios Lietuvos lietuvių rašytojai tyrėjai, vertėjai, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto vyresniajai mokslo darbuotojai dr. Liucijai Citavičiūtei.

Premija už Kuršių nerijai reikšmingą, aktyvią ir kūrybingą veiklą dr. Liucijai Citavičiūtei skirta Neringos savivaldybės tarybos sprendimu, pritarus Liudviko Rėzos kultūros centro tarybai (kuratoriumui). 

„Neringos savivaldybės taryba įsteigė premiją, siekdama atkreipti dėmesį į Kuršių nerijoje gimusią iškilią istorinę asmenybę. Populiarinant Martyno Liudviko Rėzos vardą, pristatant jo darbus plačiajai visuomenei itin reikšmingos visų premijos laureatų iniciatyvos bei nuoseklus darbas. Ir šiais metais premija skiriama asmenybei, kurios indėlis įamžinant Liudviko Rėzos vardą,  puoselėjant Kuršių nerijos ir Mažosios Lietuvos kultūrinį palikimą svarus ir reikšmingas“, – teigia Neringos savivaldybės mero pavaduotojas, kuratoriumo narys Vigantas Giedraitis. 

Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto vyresnioji darbuotoja dr. Liucija Citavičiūtė kruopščiai dirba su Mažosios Lietuvos regiono raštais, aktyviai ir kūrybingai prisideda puoselėjant etninę kultūrą ir kultūros paveldą. Apie tai liudija per kelis dešimtmečius išleistas ne vienas mokslinis leidinys, šaltinių publikacijos. Šiuo metu ypatingą dėmesį dr. Liucija Citavičiūtė skiria Martyno Liudviko Rėzos rankraštiniam palikimui. Ji yra 2011 metais išleisto akademinio leidinio „Martynas Liudvikas Rėza. Raštai T. 1” sudarytoja ir vertėja (planuojama išleisti 10 M. L. Rėzos raštų tomų). Premijos laureatė aktyviai dalyvauja ir Liudviko Rėzos kultūros centro kuratoriumo veikloje.

Premija tradiciškai bus įteikta minint XIX amžiaus pradžios tautosakininko, poeto, kultūros veikėjo gimimo metines. Ceremonijos metu premijos laureatei pirmą kartą bus įteikta skulptoriaus Vytauto Baransko sukurta žalvarinė plaketė su Martyno Liudviko Rėzos portretu bei jo pasaulėžiūrą formavusiais, ryškiausiais Kuršių nerijos simboliais.  

Liudviko Rėzos vardo kultūros ir meno premija Neringos savivaldybės tarybos sprendimu skiriama nuo 2009 metų už Kuršių nerijai reikšmingą, aktyvią ir kūrybingą veiklą puoselėjant etninę kultūrą ir kultūros paveldą. Taip pat už šiam kraštui reikšmingus pasiekimus literatūros, liaudies meno, klasikinių bei šiuolaikinių menų sklaidos srityse bei iniciatyvas, populiarinančias Kuršių neriją ir prisidedančias prie turizmo plėtros regione.

Premija bus įteikta sausio 11-ąją Juodkrantės evangelikų liuteronų bažnyčioje, minint Martyno Liudviko Rėzos 238-asias gimimo metinės. 

Liudviko Rėzos  238-ųjų gimimo metinių minėjimo programa

Sausio 11 d., šeštadienis,
12. 00 val. minėjimas ir gėlių padėjimas prie L. Rėzos paminklo Juodkrantėje.
13. 00 val. premijos teikimo ceremonija Juodkrantės evangelikų liuteronų bažnyčioje (L.Rėzos g. 56)

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Gerumu dalintis gera

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

19:28
00:40
22:17

Esports namai

URBAN˙/