Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 19d. 15:34

Per Jurgio Buitkaus premijos teikimą pristatyta sovietmečio kultūros veikėjus kompromituojanti knyga

Rašytoja Ona Jautakė
Asmeninio albumo nuotr. / Rašytoja Ona Jautakė

Trečiadienio vakarą Rašytojų klube, Vilniuje, įteikta literatūrinė Jurgio Buitkaus vardo premija antrajai šios premijos laureatei – poetei ir prozininkei iš Kelmės Onai Jautakei, išleidusiai keturiolika knygų.

Privačią piniginę premiją mažai oficialaus dėmesio sulaukiantiems talentingiems rašytojams pernai įsteigė prieš penkerius metus staiga mirusio rašytojo J.Buitkaus našlė – taip pat rašytoja Ineza Janonė.

Literatūrinio vakaro metu mecenatė skaitytojams pristatė ir ką tik leidyklos „Versus aureus“ išleistą savo pačios naujausią kūrinį – autobiografinę prozos knygą „Tandemas: bendraukim sielom, mylimasai“. Tai knyga apie dviejų žmonių, vyro ir žmonos, sudėtingą ir painią kelionę į literatūrą: pirmieji bandymai duobėto ir vingiuoto kelio pradžioje, išleistos pirmosios knygos ir pasirodę pirmieji vertinimai, neretai išmušantys pagrindą iš po kojų. I.Janonės kūrybos žinovai stebėjosi autorės ryžtu ir drąsa taip atvirai prabilti apie sovietmečio – ir ne tik – kultūrinio gyvenimo užkulisius.

Knygoje publikuojama daug dokumentinės medžiagos, taip pat ir kai kurių žinomų ir šiuo metu dar įtakingų literatūros kritikų atmestinai rašytos, tačiau ne vieną gabų pradedantį kūrėją galbūt sužlugdžiusios recenzijos.

Renginyje dalyvavo gausus būrys rašytojų ir literatūrologų: prozininkai Jonas Mikelinskas, Vytautas Girdzijauskas, Raimondas Kašauskas, prof. Algis Kalėda, dr. Alma Lapinskienė, filosofas dr. Andrius Konickis, leidyklos „Versus aureus“ redaktorė Ona Gudžiūnienė ir kiti. Ištraukas iš „Tandemo“ skaitė pirmoji J. Buitkaus premijos laureatė – aktorė ir rašytoja Doloresa Kazragytė.

Pastaruoju metu itin produktyviai dirbanti rašytoja I.Janonė daug dėmesio skiria ir savo vyro kūrybiniam palikimui.

„Retam vyrui pasiseka turėti tokią žmoną, kuri jam pasitraukus iš gyvenimo, iš neskelbtų raštų jam pastatytų tokį paminklą“, – I.Janonės pastangas įamžinti vyro atminimą įvertino literatūros klasikas J. Mikelinskas.

Temos: 2 Premija Knyga
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos