Dabar populiaru
Publikuota: 2013 lapkričio 25d. 16:02

„Piteris Penas“ – vaikų literatūros klasika su pirmojo leidimo iliustracijomis

Knygos viršelis
Leidyklos „Tyto alba“ nuotr. / Knygos viršelis

James Matthew Barrie. Piteris Penas. Iš anglų kalbos vertė Rūta Montvilienė. – Vilnius: Tyto alba, 2013. – 286 p. Viršelio dailininkė Asta Puikienė.

Jamesas Matthew Barrie (1860–1937) – škotų rašytojas, dramaturgas. Garsiausia jo istorija „Piteris Penas“, parašyta 1911 m., tebežavi viso pasaulio vaikus ir suaugusiuosius. Tai pasaulinės vaikų literatūros klasika. Todėl šis leidimas – klasikinis, su pirmojo leidimo Franciso Donkino Bedfordo iliustracijomis.

Šis  pasakojimas – apie stebuklingą berniuką, kuris niekada neužauga. Apie draugystę, nuotykius, meilę. Apie tai, kad Niekados šalis – labai arti ir labai toli, o Piteris Penas į mūsų langą gali pasibelsti bet kurią naktį. 

Gyveno laiminga šeima: tėtis, mama ir trys vaikai – Vendė, Džonas ir Maiklas. Mama vakarais sekdavo pasakas, nė neįtardama, kad klausosi ne tik jos vaikai, bet ir berniukas, atskridęs iš Niekados šalies. Nepaprastas vaikas, mokantis skraidyti ir kalbantis su fėjomis. Vaikas, kuris niekada neužauga ir gyvena kupiną nuotykių gyvenimą. Tačiau... Piteris Penas ir kiti Niekados šalies berniukai neturi mamos. Ir ten niekas nemoka sekti pasakų.

Vieną vakarą, mamai su tėčiu išėjus iš namų, Piteris Penas įskrenda pro vaikų kambario langą ir įkalba Vendę, Džoną ir Maiklą skristi drauge į amžinos vaikystės šalį. O ten Vendė taps Piterio Peno ir jo komandos berniukų mama. 

Fantastiška kelionė padebesiais nuveda juos į stebuklingą šalį, kur vienas nuotykis veja kitą. Ten piratai grasina sugauti Piterį Peną, ten netikėtai puola indėnai, o undinės žaidžia vandens burbulais, ten klastinga fėja Dindilin pavydi Vendei Piterio. Ten nuobodžiauti nėra kada.

Bet kaipgi tėvai, kurie visą tą laiką liūdi dėl išskridusių vaikų? 

Istorija baigiasi laimingai. Kaip? Paskaitykite.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės