Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 22d. 12:16

Populiarių istorinių romanų rašytoja Gina Viliūnė išleido knygą vaikams

Gina Viliūnė „Smiltės ir Vėjaus kelionė po Baltijos jūra“
Leidyklos „Tyto alba“ nuotr. / Gina Viliūnė „Smiltės ir Vėjaus kelionė po Baltijos jūra“

Neatsitiktinai pirmoji vaikams skirta G. Viliūnės knyga pasirodo prieš pat vasarą, nes knygos istorija nukelia į pajūrį. Rašytojos herojais šįkart tapo ruoniai.

„Nors turime uostą, nesuvokiam savęs kaip jūrinės valstybės. Ir tai tęsiasi daugelį amžių. Nepažįstam jūrų gyvūnų, jie atrodo tolimi. O kur dar ekologinės problemos. Visą šį pasaulį norėjau atverti vaikams“, – išplatintame pranešime sako knygos autorė G.Viliūnė.

Leidyklos „Tyto alba“ nuotr./Gina Viliūnė
Leidyklos „Tyto alba“ nuotr./Gina Viliūnė

Iki išol suaugusiems rašiusi G.Viliūnė pasakoja, kad ši knyga sena svajonė, gimusi prieš 10-15 metų. „Tuomet mano dukros buvo dar mažos ir, kaip visi vaikai, domėjosi gyvūnais. Kiekvieną vasarą, poilsiaudami prie jūros, su šeima aplankydavome Jūrų muziejų. Ten jos pamatė ruonius ir šie gyvūnai tapo mano dukrų numylėtiniais. Tačiau vaikiškų knygelių apie šiuos gyvūnus lietuvių kalba nebuvo. Tada ir sumaniau parašyti knygą. Pradėjau ieškoti informacijos, bet jos stigo, todėl knygos apmatai ilgai gulėjo stalčiuje. Prieš porą metų draugų dėka pavyko susipažinti su Arūnu Grušu, Lietuvos jūrų muziejaus Jūrų paukščių ir žinduolių skyriaus vedėju. Šis žmogus tiesiog serga savo globotiniais, apie ruonius gali pasakoti valandų valandas. Jo pasakojimas ir tapo pagrindu šiai knygai.“

Knygos herojai – ruoniukai Smiltė ir Vėjus – gimė Jūrų muziejuje, o kiek paūgėję buvo paleisti į laisvę – Baltijos jūrą. Smiltė ir Vėjus, kaip ir vaikai, yra linksmi, draugiški ir smalsūs, tačiau ne visada klauso mamos, todėl pasimeta ir turi įveikti ilgą kelią, kol vėl randa savo šeimą. Keliaudami jie patiria daugybę nuotykių, susiduria su pavojais, susipažįsta su jūros gyventojais. Knygą iliustravo klaipėdietė Urtė Kraniauskaitė.

Greta Smiltės ir Vėjaus nuotykių skaitytojai atras ir daug įdomių faktų apie jūrą ir jos gyventojus – autorė juos sumaniai įkorporavo į knygą. Pavyzdžiui, ar žinote, kad Baltijos jūroje gyvena net trijų rūšių ruoniai ir mažiausi pasaulyje banginiai, vadinami jūrų kiaulėmis? Autorė kviečia pažinti jūros gyventojų pasaulį.

Gina Viliūnė. Smiltės ir Vėjaus kelionė po Baltijos jūra. Tyto alba, 2019. Iliustravo Urtė Kraniauskaitė. Knygos dailininkė Asta Puikienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Video

21:38
00:33
00:52

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas