Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentūroje startuos trečiosios „Knygų Kalėdos“

„Knygų Kalėdos"
Prezidentės spaudos tarnybos nuotr. / „Knygų Kalėdos"
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį, lapkričio 22 d., 16.00 val. Baltojoje salėje kartu su vaikais ir kaimo bibliotekininkais iš visos šalies įžiebs pirmąją Kalėdų eglę ir paskelbs akcijos „Knygų Kalėdos“ kelionės po Lietuvą pradžią.

Jau trečią kartą organizuojama prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“ šiais metais kviečia padovanoti naujų knygų kaimų ir miestelių bibliotekoms. Šių bibliotekų skaitytojams – vaikams ir suaugusiesiems – labai trūksta grožinės literatūros kūrinių, enciklopedinių leidinių ir žinynų.

Daugiau nei 1000 kaimų ir miestelių bibliotekų parengė reikalingiausių knygų sąrašą. Šių knygų galima bus nupirkti ir padovanoti bibliotekoms lapkričio 19 – sausio 6 dienomis knygynuose „Vaga“, „Pegasas“, „Knygų namai“ ir „Humanitas“. Akcijoje dalyvaujančioms lipduku pažymėtoms knygoms bus taikoma 20 proc. nuolaida.

Šventiniame renginyje Prezidentūroje dalyvaus 60 kaimo bibliotekininkų iš visos Lietuvos. Akcija „Knygų Kalėdos“ startuos lietuvių grožinės literatūros pradininko – Kristijono Donelaičio – kūrybos skaitymais. 

„Metų“ ištraukas gyvai ir originaliai skaitys grupės „Antis“ lyderis, architektas ir aktyvus Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio veikėjas Algirdas Kaušpėdas, etnomuzikologė ir iniciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams“ ambasadorė Loreta Sungailienė, atlikėjas Donatas Montvydas ir Žiežmarių mokyklos-darželio mokiniai. Donelaitišką sveikinimo žodį kartu su aktyviausiais skaitytojais tars Babtų miestelio bibliotekininkė Danguolė Barkauskienė. 

„Knygų Kalėdos“ kviečia visas šalies bibliotekas prisijungti prie akcijos ir surengti knygų skaitymus.

Šventės metu Prezidentūroje taip pat pasirodys Eglės Špokaitės baleto mokyklos ir vaikų muzikos studijos „Džimba“ jaunieji atlikėjai. Kalėdine muzika dalysis Vilija Urbonienė ir Oksana Sadauskienė, Vilniaus šv. Jonų bažnyčios gospelo choras, Justė Kazakevičiūtė ir Lina Žilinskaitė, dalyvavusios asociacijos AGATA meistriškumo stovykloje. Originalias smėlio kompozicijas kurs Jurgita Minderytė. 

Renginį bus galima žiūrėti Prezidentūros tinklalapyje www.president.lt

Pasitinkant „Knygų Kalėdas„, prezidentė Dalia Grybauskaitė Prezidentūroje kartu su vaikais dalyvaus Sigutės Chlebinskaitės studijos „Tu gali sukurti knygą“ rengiamose kūrybinėse dirbtuvėse ir kurs išsilankstančią knygą.

Pernai per akciją „Knygų Kalėdos“ šalies gyventojai, ambasados, verslo organizacijos ir įstaigos padovanojo daugiau nei 25 tūkst. naujų knygų šalies mokyklų bibliotekoms. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą