Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugpjūčio 12d. 23:07

Rašybos klaida pirmos Hario Poterio serijos knygos vertę pakėlė iki 17 tūkst. eurų

Pirma Hario Poterio serijos knyga
„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr. / Pirma Hario Poterio serijos knyga

Lapkritį Londone vyks aukcionas, kuriame bus galima įsigyti pirmą rašytojos J.K.Rowling serijos apie Harį Poterį knygą. Tiesa, ji nėra įprasta – viena rašybos klaida šio kūrinio vertę jau pakėlė iki 17 tūkst. eurų.

Pirma serijos apie mažąjį burtininką knyga „Haris Poteris ir išminties akmuo“ išleista 1997 metais. Įdomu yra tai, kad pirmose knygos kopijose buvo įsivėlusi rašybos klaida. Tokių knygų iš viso yra išspausdinta 500 egzempliorių.

Klaida padaryta 53 knygos puslapyje, kuriame pateikiamas reikalingų daiktų sąrašas, norint mokytis Hogvartso mokykloje – čia du kartus pakartota „1 burtų lazdelė“. Būtent ši klaida pakėlė pirmosios serijos knygos vertę iki įspūdingų aukštumų.

Vėlesniuose knygos leidimuose ši rašybos klaida buvo ištaisyta.

Kaip pastebi Didžiosios Britanijos žiniasklaida, viso pasaulio skaitytojai, turintys šią knygos kopiją, gali džiaugtis, nes jos vertė dar turėtų didėti.

Rugpjūčio pradžioje prekyboje pasirodė jau aštuntoji serijos knyga „Haris Poteris ir prakeiktas vaikas“. Jos vien Didžiojoje Britanijoje nupirkta daugiau nei 680 tūkst. kopijų – tai naujas šalies knygų prekybos rekordas.

Po naujos knygos pasirodymo rašytoja J.K.Rowling teigė, kad serija apie Harį Poterį jau baigta. Iš viso seriją sudaro aštuonios knygos, kurių visame pasaulyje nupirkta daugiau nei 450 mln. egzempliorių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos