Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 2d. 13:08

Rašytojai perspėja: skaitymo kultūra sparčiai nyksta

Knygos
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Knygos

Populiari rašytoja Ruth Rendell perspėja apie nerimą keliantį ženklą – skaitymas pamažu tampa tik „specialistų veikla“, tai jau nebėra populiarus laisvalaikio leidimo būdas, skelbia telegraph.co.uk.

Literatūros naujienas sekite ir socialiniame tinkle „Facebook“. Prisijunkite prie „15min knygų lentynos“.   

83 metų trilerių autorė teigia, kad suvokimas, jog skaitymas nebėra daugelio žmonių mėgstamas laiko leidimo būdas, jos širdį pripildo siaubo. Ji sako, kad nors leidybinės kompanijos tvirtina, jog padėtis šioje rinkoje yra stabili, galima matyti literatūros nuosmukį. 

„Skaitymas nebėra užsiėmimas, kuris yra savaime suprantamas visiems žmonėms“, – duodama interviu BBC sakė rašytoja. Ji mano, kad pamažu šis laisvalaikio leidimo būdas tampa tik „specialistų veikla“. 

Šioms mintims pritarė ir prestižinei „Man Booker“ premijai nominuotas autorius Philipas Hensheris, kuris teigė, kad, skirtingai nei prieš 20 metų, žmonės nebesigėdija pasakyti, jog jie niekada neskaito knygų. 

„Žinoma, milijonai žmonių vis dar skaito knygas, tačiau pirmą kartą tai yra laikoma mažumos užsiėmimu, – sakė autorius. – Yra žmonių, kurie nejaučia būtinybės skaityti, jie nesigėdija to, kad neskaito knygų. Vieną kartą duodamas interviu aš sakiau, kad susitikęs žmones gali nesunkiai atskirti tai, jog jie neskaito knygų: jiems kažko trūksta. Žmones įsiutino vien jau tai, kad aš išreiškiau tokią mintį.“

Jo teigimu, apie skaitymo kultūros nuosmukį galima spręsti ir važiuojant visuomeniniu transportu. „Apie tai, kad skaitymo populiarumas smunka, galima spręsti pagal tai, kad dabar vakare važiuojant visuomeniniu transportu dažniausiai neišvysi nė vieno žmogaus, skaitančio knygą – prieš 20 metų tai darydavo pusė keleivių“, – teigė rašytojas. 

Temos: 2 Knygos Literatūra

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas