Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rašytojas Jaroslavas Melnikas: ar mes esame kūnai, ar žmonės?

Jaroslavas Melnikas
Leidyklos „Alma littera“ nuotr. / Jaroslavas Melnikas
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Rašytojas Jaroslavas Melnikas, kurio knyga „Maša arba postfašizmas“ pretenduoja tapti metų knyga, „Žinių radijui“ sakė, kad jo romanas kalba apie tai, iš kur kyla žmogaus žiaurumas ir kas apskritai yra žmogus.

„Žmogaus žiaurumas – socialinė problema. Matome, kokiame pasaulyje dabar gyvename. Neseniai turėjome žinių iš Paryžiaus, dabar – iš Ukrainos. Tas romanas yra toks futuristinis, apie ateitį, bet iš tikrųjų kalba apie žmogaus prigimtį“, – laidoje „Aktualioji kultūra“ kalbėjo J. Melnikas.

Pasak jo, romane nagrinėjamas postfašizmas – tai požiūris į kitą žmogų kaip į žemesnę būtybę, žemesnę rasę. 

„Mano romanas būtent apie tai – ar mes esame kūnai, ar mes esame žmonės, kas yra žmogus? Jeigu galima žudyti, kaip žiūri tas žudikas į žmogų? Šita problema visada žmonijos istorijoje buvo labai aktuali, ir dabar liko aktuali“, – kalbėjo jis.

Jeigu galima žudyti, kaip žiūri tas žudikas į žmogų?

Rašytojas sakė, kad šiame romane jis norėtų paaiškinti sau ir kitiems, kad jeigu mes nežiūrime į kitą žmogų kaip į žemesnę būtybę, tai mes negalime jo nužudyti. 

„Mes matome, kad tie teroristai Paryžiuje nužudė 12 žmonių „Charlie Hebdo“ redakcijoje todėl, kad jiems tie žmonės buvo kaip mano romane storai – praktiškai nebe žmonės“, – teigė rašytojas.

Visą laidos „Aktualioji kultūra“ įrašą klausykite čia.

Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą