2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Rašytojų sąjunga teismo sprendimu atgavo lėšas už „Poezijos pavasario“ almanacho leidybą

Rašytojų sąjungos fondas po teismo sprendimo atgavo lėšas iš Kultūros tarybos už pernykščio „Poezijos pavasario“ almanacho leidybą.
Poezijos pavasaris
Poezijos pavasaris / 123RF.com nuotr.

Lietuvos rašytojų sąjunga pranešė, kad Vilniaus apygardos teismas patenkino viešosios įstaigos „Rašytojų sąjungos fondas“ kreipimąsi dėl prašymo panaikinti pernai metų gegužės 12 dienos Lietuvos kultūros tarybos sprendimą nefinansuoti projekto „Poezijos pavasaris 2022“ almanacho leidybos.

Pasak pranešimo, Lietuvos kultūros taryba, vykdydama teismo sprendimą, jau pervedė almanacho leidybai skirtą sumą.

Rašytojų sąjunga žada, kad netrukus atsiskaitys su visais almanacho rengėjais ir autoriais, o geradarių almanacho leidybai suaukotą sumą skirs rašytojo ar rašytojos iš Ukrainos apgyvendinimo Vilniuje išlaidoms padengti.

„Poezijos pavasario“ almanachą leidžiantis fondas pernai buvo tam gavęs Lietuvos kultūros tarybos skirtą 16 tūkst. eurų, tačiau vėliau Kultūros taryba sprendimą atšaukė dėl anksčiau pakeistų projektų finansavimo gairių.

Rašytojų sąjungos fondas tuomet teigė apie pakeistas gaires nebuvęs informuotas, taip pat argumentavo, kad teikiant paraišką projektui finansuoti galiojo ankstesnė gairių redakcija, kurioje pakeista dalis nebuvo suformuluota taip aiškiai kaip toje, kuria remdamasi Kultūros taryba atšaukė finansavimą.

Kultūros taryba Rašytojų sąjungos fondui siūlė almanachą išleisti iš „Poezijos pavasario“ festivaliui skirtų lėšų, bet tos lėšos jau buvo paskirstytos. Fondas kreipėsi visuomenės pagalvos su prašymu paremti almanacho leidybą.

„Poezijos pavasaris“ yra ilgametes tradicijas turintis tarptautinis kasmetinis poezijos festivalis. Pernai jis vyko 58-ąjį kartą. Festivalį rengia Lietuvos rašytojų sąjunga ir Rašytojų klubas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“