Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 6d. 20:49

Rašytojų sąjungos premijos laureatu išrinktas Aidas Marčėnas

Premijos įteikimas Lietuvos rašytojų sąjungoje
Butauto Barausko/ BFL nuotr. / Premijos įteikimas Lietuvos rašytojų sąjungoje

Lietuvos rašytojų sąjungos premijos laureatu išrinktas poetas Aidas Marčėnas. Jam premija įteikta už eilėraščių rinkinį „Tuščia jo“.

Vienuolika knygų skaitytojams padovanojęs poetas A. Marčėnas už naujausią eilėraščių rinkinį pagerbtas kolegų rašytojų. Geriausią autorių rinkęs vienas iš Rašytojų sąjungos komisijos narių, literatūrologas Kęstutis Nastopka stebisi, kad iki šiol A. Marčėnas, nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, dar nėra įvertintas Rašytojų sąjungos. 

„Jis atsirado tarp kandidatų ir ne tik dėl to, kad jis ir šiaip yra žinomas poetas, šita knyga yra ne tik už nuopelnus, bet tai gyva knyga. Gyva knyga, nepanaši į jo ankstesnes. A. Marčėnas yra geras poetas. Labai daug jis tų tekstų yra prirašęs“, – sakė komisijos narys, literatūrologas K. Nastopka.

Neseniai pasirodžiusioje A. Marčėno knygoje publikuojami pastaruosius trejus metus rašyti poeto eilėraščiai. Literatūros kritikai pastebi, kad juose įdomūs sugretinimai ir pasikartojimai, sutinkami daugeliui pažįstami personažai – nuo Platono iki Arvydo Šliogerio ar Juozo Apučio.

A. Marčėnas – 22-asis Lietuvos rašytojų sąjungos premijos laureatas.

Literatūros naujienas sekite ir socialiniame tinkle „Facebook“. Prisijunkite prie „15min knygų lentynos“.

Lrt.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/