Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 17d. 18:29

Rugpjūtį skaitomiausios knygos – knygynų išreklamuotos naujienos

George R. R. Martin „Sostų žaidimas. Ciklo „Ledo ir ugnies giesmė“ I dalis“
Knygos viršelis / George R. R. Martin „Sostų žaidimas. Ciklo „Ledo ir ugnies giesmė“ I dalis“

Paskutinis vasaros mėnuo nepasižymėjo šiluma, atvirkščiai – buvo gana lietingas ir niūrus. O kai už lango dargana, knyga gali tapti puikia laisvalaikio drauge. Tinklalapis www.100knygu.lt kiekvieną mėnesį pristato perkamiausių knygų šimtuką.

Taip pat 100knygu.lt komanda pristato įdiegtą naujieną – specialiai išmaniesiems telefonams sukurtą programėlę. Ši programėlė leis skaitytojams sekti knygų naujienas dar patogiau ir paprasčiau.

Pirmoje vietoje po nedidelės pertraukos ir vėl atsidūrė Algimanto Čekuolio „Faktai ir šypsenos“. Ši knyga vis dar tebėra šluote šluojama nuo lentynų nuo pat jos išleidimo. Skaitytojus žavi lengvas, suprantamas, bet išsamus knygos stilius, puikiai kartu su informatyvumu derančios juokingos ir kurioziškos situacijos, įvairus temų spektras. Turbūt kiekvienas randa nors vieną temą, kuri sudomina, nes pasirinkti tikrai yra iš ko.

Antrojoje vietoje – ilgai skaitytojų lauktas George R. R. Martin „Sostų žaidimas. Ciklo „Ledo ir ugnies giesmė“ I dalis“. Fantastinis romanas, kuriame susipina mitologija, religija, gamtos dėsniai, turtuolių aistros dėl valdžios, įtampa, jau sužavėjo užsienio skaitytojus. Šis romanas buvo ir vis dar tebėra ekranizuojamas serialu, kuris yra be galo populiarus tiek užsienyje, tiek jau ir Lietuvoje. Po kiek užsitęsusios „vampyromanijos“ fantastinių knygų skyriuje, ši yra tarsi ilgai lauktas naujas vėjo gūsis mūsų skaitytojams.

Trečioje pozicijoje rugpjūtį atsidūrė Laurent Gounelle „Dievas visada keliauja inkognito“. Ši apmąstymus kelianti knyga pasakoja apie nepažįstamo žmogaus, kuris išgelbėja pagrindiniam personažui gyvybę ir už tai paprašo daryti viską, ko paprašys, įtaką kito gyvenimui. Autorius bando padėti savo skaitytojams suprasti, kad patys paprasčiausi dalykai yra ir patys reikšmingiausi, praplėsti savo akiratį, pažvelgti į tam tikrus dalykus kitu kampu.

Ketvirtoje vietoje – Larso Keplerio „Paganinio kontraktas“. „Hipnotizuotojo“ autorių kuriamas personažas Jonas Lina ir jo tiriamos bylos domina mūsų  skaitytojus. Jų detektyvai garsėja įtemptu siužetu, vaizdingumu, netikėtais istorijos posūkiais, išlaikoma intriga. Švedų autoriai Alexanderis ir Alexandra Ahndorilai, besislepiantys po L.Keplerio slapyvardžiu, garsėja bestseleriais tampančiais kūriniais.

Penktoje vietoje paskutinį vasaros mėnesį buvo Dianos Gabaldon kūrinys „Svetimšalė. Sugrįžimas. VI knyga“. Savo skaitytojų ratą subūrusi istorija apie Klerės ir Džeimio meilę įtraukia fantastiniais elementais, keliavimu laiku, intrigomis, pavojais bei nuotykiais.

Be perkamiausių penketuko, rugpjūčio šimtuke vis dar išlieka abi Kristinos Sabaliauskaitės „Silva Rerum“  dalys, kiti A. Čekuolio, Haruki Murakami, Jodi Picoult, Tess Gerritsen, Nicholas Sparks kūriniai. Taip pat tokios knygos kaip Ota Pavel „Puikiųjų stirninų mirtis“, Dailiaus Dargio „Kruvinasis mafijos maršrutas“, Antony Bevor „Staliningradas“, Hnery James „Moters portretas“ ir pan. Iš klasikos šimtuke galime išvysti Antoine de Saint-Exuperi „Mažąjį princą“, Alexandra Ripley „Skarlet“, Ray Bradbury „Pienių vynas“.

Taigi rugpjūtį perkamos knygos daugiausiai buvo knygynų išreklamuotos naujienos. Nors šimtuką sudaro jau lietuviams pažįstamų ir pamėgtų rašytojų kūriniai, bet tarp perkamiausių galima atrasti skirtingus poreikius patenkinsiančias knygas. Galima aptikti ir meilės istorijų, ir pamąstymų, fantastikos, detektyvų, dokumentikos, klasikos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės