TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiandien Seime bus pristatyta Rūtos Šepetys knyga „Tarp pilkų debesų“

Rūta Šepetys
Asmeninio archyvo nuotr. / Rūta Šepetys
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiandien 10 val. Seimo Konferencijų salėje (III rūmai, 2 a.) bus pristatyta žinomos Amerikos lietuvių rašytojos, lietuvio pabėgėlio dukters Rūtos Šepetys knyga „Tarp pilkų debesų“.

Rūta Šepetys gimė ir užaugo Mičigane. Idėja parašyti knygą kilo apsilankymo Lietuvoje metu, kai Rūta vyko į tėvo gimtinę – Kauną, norėdama susipažinti su giminėmis. Tėvo pusseserė apgailestavo, kad negali parodyti nei jos tėvo, nei senelio – Smetonos laikų karininko Jono Šepečio, kuriam ir dedikuota knyga – nuotraukų.

Viskas buvo sudeginta naikinant giminystės įrodymus. Jos tėvo šeima griežtu močiutės reikalavimu paliko Lietuvą ir išvengė tremties, gimines ištiko kitoks likimas.

Knyga „Tarp pilkų debesų“ – pirmasis autorės romanas, susilaukęs didelio susidomėjimo visame pasaulyje. Romane per vienos šeimos – Vilkų – likimą piešiama nežmoniška 1941 m. birželio 14 d. išvežtųjų gyvenimo panorama. Įvykius skaitytojas mato penkiolikmetės meniškos prigimties Linos, kuri kartu su broliuku ir mama patiria tremtinės dalią, akimis. Savo išgyvenimus ji įamžina piešiniuose ir rašiniuose, tikėdamasi, kad kada nors jie taps svarbiais istorinių įvykių liudytojais.
Pristatymo metu įžanginį žodį tars Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Emanuelis Zingeris, autorė kalbės apie savo patirtį rašant knygą, atsakinės į skaitytojų klausimus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą