Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota 2022 01 03, 08:22

„Bazilisko ambasados“ įsteigtos Šikšnosparniuko premijos laureatu tapo Aistis Žekevičius

Metų pradžioje asociacija-leidykla „Bazilisko ambasada“ skelbia 2021 m. Šikšnosparniuko premijos laureatą – juo tapo poetas ir vertėjas Aistis Žekevičius. Premija skiriama už įsimintiniausią originaliosios arba verstinės poezijos publikaciją, pasirodžiusią kultūrinėje spaudoje per kalendorinius metus, rašoma leidyklos pranešime spaudai.
Aistis Žekevičius
Aistis Žekevičius / Karolinos Dačkutės-Žekevičės nuotr.

Pirmasis Šikšnosparniuko premijos laureatas Aistis Žekevičius apdovanojamas už Ilya Kaminsky’io eilėraščių vertimą iš anglų kalbos – jų publikaciją žurnale „Metai“.

Jis bus apdovanotas piniginiu prizu, Betmeno penalu, diplomu bei ekskursija į didžiausią Vilniuje šikšnosparnių žiemavietę Aukštuosiuose Paneriuose (gidas Simonas Bernotas, prizu galima pasinaudoti per metus).

Iškilminga Šikšnosparniuko premijos įteikimo ceremonija įvyks 2022 m. sausį Vilniaus bastėjos apylinkėse. Šiemet laureatą išrinko „Bazilisko ambasados“ nariai Dominykas Norkūnas, Greta Ambrazaitė ir Simonas Bernotas, o nuo kitų metų komisijoje dalyvaus ir laureatas.

Paklaustas, kaip jaučiasi gavęs premiją, Aistis Žekevičius sakė: „Jaučiuosi švelniai sukrėstas, nes tikrai nesitikėjau. Ir tai jau antra gera žinia, susijusi su Ilya Kaminsky’iu – Lietuvos kultūros taryba taip pat penktadienį pranešė paskyrusi man stipendiją ir toliau versti jo kūrybą. Labai džiaugiuosi premija, ir tai labai labai netikėta, tikrai.“

Aistis Žekevičius (g. 1990 Kaune) – poetas, vertėjas. Baigė kultūros istoriją ir antropologiją VU bei socialinės ir politinės kritikos magistrantūrą VDU, šiuo metu – Lietuvos kultūros tyrimų instituto filosofijos doktorantas. 2019 m. Jo debiutinė knyga „Maratonas“ pateko į LLTI Kūrybiškiausių knygų dvyliktuką, eilėraščiai publikuoti įvairiuose šalies kultūros leidiniuose, versti į anglų ir lenkų kalbas. Yra išvertęs Traci Brimhall, Matthew Dickman, llya Kaminsky, Philip Schultz, Charles Simič, Ocean Vuong ir kitų JAV poetų kūrybos.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą