Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2018 09 06, 10:52

„Skaitymo festivalio“ romantika su M.P.E.Martynenko, R.Zemkausku ir „Solo Ansambliu“

Rugsėjo 7–8 dienomis Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos kieme vyks „Skaitymo festivalis“. Tai – šventė, skirta skatinti ir populiarinti skaitymą, literatūrą, šiuolaikinių ir klasikinių kūrinių autorius. Šįkart festivalio lankytojai bus pakviesti ieškoti romantikos ir romantizmo šių laikų greitai kintančioje aplinkoje.
„Skaitymo festivalis“ 2017 m.
„Skaitymo festivalis“ 2017 m. / Organizatorių nuotr.

Ketvirtą kartą organizuojamas „Skaitymo festivalis“ pasitinka šūkiu „Būčiau romantiku, bet...“. Kiekvienas dalyvaujantis galės prisipažinti, kodėl kartais sunku ar lengva būti romantiku, ir kaip gera literatūra mums padeda atitrūkti nuo kasdienybės rūpesčių.

„Skaitymo festivalio“ lankytojai pajus tikrą kontrastą tarp kartais banaliai saldžių romantikos standartų (rožinių plakatų, cukraus vatos, katinukų, lempučių) ir gilesnių romantizmo idėjų bei prasmių paieškos šių dienų visuomenėje.

Festivalio programa teigia ir klausia: ar romantizmo vertybės gali rasti vietą mūsų gyvenime?

Organizatorių nuotr./„Skaitymo festivalis“ 2017 m.
Organizatorių nuotr./„Skaitymo festivalis“ 2017 m.

Tai padės išsiaiškinti poetai Lina Buividavičiūtė ir Marijus Povilas Elijas Martynenko, kurių poezija be galo atvira ir tikra. Taip pat tinklaraštininkas „Valtininkas“, kuris kalbės apie svajonių išpildymą.

Romantizmas ir tikri romantikai žavisi kelionėmis ir tolimais kraštais, nuotykiais ir iššūkiais. Apie gyvenimą kitur – Malaizijoje – ir kūrybinius įkvėpimus rašant knygą „Stasys Šaltoka“ kalbės rašytoja Gabija Grušaitė. Prof. Liudas Mažylis, tikras nuotykių ieškotojas, pramintas šių laikų Šerloku Holmsu, festivalio metu pristatys knygą „99 metai po įvykio“ ir papasakos apie atradimus archyvuose.

Romantikai nėra tik svajotojai ar nuotykių ieškotojai. Jiems visais laikais buvo svarbi kūryba, įkvėpimas ir kūrybiškumas. Kūrybos namai Kregždynas (rašytoja Viktorija Urbonaitė ir fotografė Laima Penek) praves kūrybiškumo pamoką.

Apie kitokį, paviršutinišką kūrybiškumo suvokimą bus galima diskutuoti su Ryčiu Zemkausku.

Šiuose festivalio susitikimuose dalyvaujantys lankytojai bus kviečiami pademonstruoti ir savo kūrybines galias. Bus galima pamėginti pasigaminti tikro vaško žvakę, susikurti savo atviruką, knygos skirtuką, ženkliuką, papuošti aplikacija į festivalį atsineštą tekstilę bei sudalyvauti įvairiose kūrybinėse dirbtuvėse.

Organizatorių nuotr./„Skaitymo festivalis“ 2017 m.
Organizatorių nuotr./„Skaitymo festivalis“ 2017 m.

Festivalio lankytojai galės rinktis iš 50 programoje esančių renginių, tarp kurių ir Gyčio Ambrazevičiaus, „Kūjelių“ bei „Solo Ansamblio“ pasirodymai.

Kviečiame visus pasimatyti rugsėjo 7 ir 8 dienomis bibliotekoje ir kartu pasvarstykime, kas yra šiandieninis romantikas. Gal tai tu?

Daugiau informacijos apie „Skaitymo festivalį“ – čia.

Festivalio programa – paspaudus ant iliustracijų:

Organizatorių nuotr./„Skaitymo festivalio“ programa
Organizatorių nuotr./„Skaitymo festivalio“ programa
Organizatorių nuotr./„Skaitymo festivalio“ programa
Organizatorių nuotr./„Skaitymo festivalio“ programa

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą