Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 18, 22:22

Skelbiama trisdešimt festivalio „Lituanicon“ tema: fantastų dėmesio centre – miestas

Fantastikos entuziastai kviečia darbo knygelėse ir išmaniuosiuose kalendoriuose pasižymėti šių metų rugsėjo 10 dieną. Jau trisdešimt trečią kartą įvyks seniausias Lietuvoje fantastinių idėjų ir kūrybos festivalis „Lituanicon“, kurio tema šiemet pasirinktas „Miestas“.
„Lituanicon“ 2021
„Lituanicon“ 2021 / Organizatorių nuotr.

Turbūt nebūtų didelė klaida sakyti, kad miestas yra tarsi sumažintas viso pasaulio atspindys. Kūrėjus ir mąstytojus jau seniai masino miesto idėja. Miestas, kaip universali žmonių bendruomenė, skirtingų laikotarpių kūrėjams galėjo reikšti visiškai skirtingus dalykus: tiek tapti dieviškosios tvarkos atspindžiu ar utopija, tiek – distopija, aplinka kataklizmams, tironija, visuomenės nuosmukiu.

Patys miestai visais laikais buvo kultūrinių inovacijų, naujų idėjų taikymo, spartaus technologinio progreso vieta, didelė žmonių koncentracija ir judėjimas lengvino idėjų sklaidą. Tiesa, miestuose neišvengta ir įvairiausių nelaimių.

Šiais ir kitais metais dėmesį traukia didžiųjų Lietuvos miestų kultūriniai renginiai. O ką mums miestas reiškia šiandien ir kuo miestas ypatingas fantastinėje kūryboje? Būtent apie tai ir bus šiųmetis „Lituanicon“.

Kaip ir kiekvienais metais „Lituanicon“ lankytojų lauks pačios įvairiausios veiklos. Rašytojų ir mokslininkų paskaitos, diskusijos, stalo žaidimai, fantastinis aukcionas, viktorina ir tai – toli gražu ne viskas! Tradiciškai dar iki renginio bus paskelbti literatūros ir vizualiųjų menų konkursai, kurių laureatus organizatoriai apdovanos renginio metu.

Festivalis nemokamas. Renginys vyks rugsėjo 10 d., Socialinių mokslų kolegijos patalpose, Vilniuje (Kalvarijų g. 137E).

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą