Dabar populiaru
Publikuota: 2013 spalio 8d. 18:48

Sonata Paliulytė pristato naują eilėraščių knygą „Sonatos“

Knygos viršelis
Rašytojų sąjungos leidyklos nuotr. / Knygos viršelis

Sonata Paliulytė naujoje eilėraščių knygoje „Sonatos“ (išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla) kalba žinomais lyrikos motyvais, tačiau juos pateikia savitai. „Visada norėjau išmokti kalbėti universalia amžinybės kalba. Poezija – tai vienas iš nedaugelio kelių, vedančių link šio universalumo. Todėl juo einu, retkarčiais pasidairydama į debesis ar į kosmoso kiaurymę, bet neieškodama horizonto.“ – taip ketvirtajame knygos viršelyje rašo poetė.

Naujienas apie knygas, konkursus ir naujausių knygų recenzijas sekite ir tinkle „Facebook“. Spauskite čia.

Žinomi lyrikos motyvai – būties kintamumo, meilės, žmonių ryšio – šioje knygoje įgyja savitų dabarties gyvenimo spalvų – nerimo, ironijos, autorefleksijos. Tai antroji poetės knyga (pirmasis eilėraščių rinkinys „P. S.“, taip pat pavadinime tarsi slepiantis autorės parašą, pasirodė 2005 metais; už jį autorė buvo apdovanota Jaunojo jotvingio premija).

Sonata Paliulytė (g. 1968) – poetė, aktorė, vertėja. Kaip poetė debiutavo 2002 m. mėnraštyje „Metai“, publikuoja eilėraščius, vertimus iš anglų kalbos, esė bei straipsnius literatūrinėje spaudoje. S. Paliulytė yra išvertusi ir publikavusi Mennos Elfyn, Anne Sexton, Kerry Shawn Keys, Michael Jennings ir kitų poetų eilėraščių. 2009 metais išleista Sonatos Paliulytės išversta vienos įdomiausių XIX amžiaus Jungtinių Amerikos Valstijų poetės Emily Dickinson eilėraščių rinktinė „Pusiaudienio krantai / The Banks of Noon“.

Temos: 2 Knyga Literatūra
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės