Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2017 sausio 23d. 19:13

Teatro legendos Rūtos Staliliūnaitės gimtadienis paminėtas autorine knyga

Knygos pristatymo akimirkos
Alekso Kaminsko nuotr. / Knygos pristatymo akimirkos

Sausio 21 dieną Nacionalinio Kauno dramos teatro Didžiojoje scenoje pristatyta knyga apie legendinę šio teatro ir kino aktorę, artistę Rūtą Staliliūnaitę „Nejaugi tai buvo: straipsniai, pokalbiai, laiškai“. Nors aktorė iškeliavo Anapilin prieš šešerius metus, tačiau jos gimtadienio dieną vykusiame renginyje prisiminimais dalintasi esamuoju laiku.

Aktorės talento gerbėjai, bičiuliai, kraštiečiai ir kolegos bei artimieji vos tilpo Didžiojoje scenoje – tris valandas trukusioje intelektualioje gimtadienio šventėje prabėgo trys aktorės Rūtos Staliliūnaitės (1938–2011) gyvenimo dešimtmečiai, praleisti Kauno dramos teatre. Programoje skambėjo aktorės rankraščių tekstai, laiškai, rodyti vaizdo įrašai, archyvinės nuotraukos. „Šį 79-tąjį aktorės gimtadienį mus pasiekė ypatinga dovana – Rūtos Staliliūnaitės parašyta knyga. Ji paliudija, kad būtojo laiko menininkui nėra“, – pristatydamas renginio programą sakė Nacionalinio Kauno dramos teatro generalinis direktorius Egidijus Stancikas. Jam antrino ir kiti šventinio renginio dalyviai, artimai pažinę aktorę ne tik kaip scenos profesionalę, bet ir kaip asmenybę.

Knygos sudarytoja bibliotekininkė ir autorinių teisių paveldėtoja, kraštietė Dainuolė Kazlauskienė savo kalboje dėkojo Likimui, už suteiktą galimybę pažinti Rūtą Staliliūnaitę, džiaugtis jos talentu, ypatinga asmenybe ir artima bičiulyste. „Atrodė, kad Rūtelę gerai pažįstu, daug ką žinau, bet kai atvėriau

jos rašytinį archyvą, supratau, kad ne viską. Turbūt ir čia susirinkusieji gerai pažinojote Rūtelę, matėte jos spektaklius, skaitėte jos straipsnius, bet tikiuosi, jog knygoje surasite ir tai, ko nežinojote“, – pristatydama keletą metų rengtą knygą sakė D.Kazlauskienė. Jautriai ir įtaigiai Rūtos Staliliūnaitės tekstus perteikė aktorės kūrybinių vakarų, skaitovų programų dalyviai aktoriai Liucija Zorūbaitė, Ramunė Skardžiūnaitė, Dainius Svobonas, Henrikas Savickis, Saulius Bagaliūnas, Egidijus Stancikas. Muzikinius kūrinius atliko pianistė Šviesė Čepliauskaitė, rašytojas ir režisierius Vytautas V. Landsbergis. Aktorės atminimu pasidalino kurso draugė Regina Kazlauskaitė, svečiai iš gimtojo Pašušvio, knygos redaktorius Petras Palilionis, poetas, rašytojas Robertas Keturakis.

Knygą išleido Kauno meno kūrėjų asociacija (2017), leidykla „Naujasis lankas“. Joje – intelektualūs pasisakymai, įtaigūs straipsniai, apgalvoti interviu ir jautrūs laiškai. Leidinys gausiai iliustruotas retomis, daugumoje pirmą kartą skelbiamomis nuotraukomis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Žinau, ką renkuosi

Atnaujinkime namus

Video

Metas rinktis

Maistas

Laikas griliui

Išlaikyk atostogų ritmą

Remontas be nervų

Sveikata

Automobilių švaros centras AINAVA

Ryškiems įvarčiams

Pasaulis kišenėje

Sulčių nauda

Naujas regėjimas

Unicef vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“

Renginių gidas