Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 3d. 16:07

Trečią kartą perleistas vienas žymiausių rašytojo Marcelijaus Martinaičio kūrinių „Kukučio baladės“

Knygos viršelis
Leidyklos nuotr. / Knygos viršelis

Kukučio baladės/ Marcelijus Martinaitis. Vilnius: Vaga, 2012. – 120 p. Trečioji pataisyta ir papildyta laida. Iliustravo Algimantas Švėgžda. Apipavidalino Tomas Mrazauskas.

Visą vasarą pramiegojęs, atsibudau tik dabar, rudenį, žiemos darbams. Dirbau žemę, stačiau trobą, gulėjau įsauly, kažkur prie Dokiškio. Užmiršau, kad esu rašęs eilėraščius... Dabar pradedu prisiminti, kad ten, prie Dokiškio, mačiau Berlyną, blizgančią mašiną, prie kurios buvo pririštas Algimantas Švėgžda su Kukučiu rankose.

[...]

Iki šiol saugojau Kukutį nuo išjuokimo: buvo visokių norinčių pripaišyt karikatūrų. Tai būtų baigta. Bijau ir egzaltuotų panelių, to tuše išmirkytos šlapios utėlės varinėjimo po lakštą, kaip sako Petras. Man Kukutis yra daugiau nei eilėraščiai ar koks juokas. Gal vargas, užmirštas gyvenimas ir tai, kad gal niekada nenuvažiuosiu į Paryžių. Tu atspėji ne žodžius ir jų prasmę, o tai, kas yra, sakysim, geltonų šiaudų grįžtė, pamesta juodam arime.

Prisijunkite prie „15min knygų lentynos“ tinkle „Facebook“, dalyvaukite konkursuose ir sekite naujausias žinias apie knygas!

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos