Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 19d. 16:02

„Trys puodeliai arbatos“ – vieno žmogaus misija kurti taiką... pieštuku

Knyga „Trys puodeliai arbatos“
Knygos viršelis / Knyga „Trys puodeliai arbatos“

Trys puodeliai arbatos / Greg Mortenson. Iš anglų kalbos vertė Irena Jomantienė ir Milda Dyke. – Vilnius: Vaga, 2012. – 416 p. Viršelio dailininkė Vaiva Lingytė

„Čia, Pakistane ir Afganistane, tris puodelius arbatos išgeriame tardamiesi dėl  reikalų. Sulig pirmu – esi svetimšalis, sulig antru – tampi draugu, sulig trečiu – priimame tave į savo šeimą. O dėl savo šeimos esame pasirengę padaryti bet ką – net ir numirti“, – Chadžijus Ali.

1993-aisiais patyręs alpinistas Gregas Mortensonas, kopdamas į K2 viršukalnę, pasiklysta kalnuose. Galiausiai atsiduria „paskutinėje žmonių gyvenamoje salelėje“, Pakistane, Himalajų prieigose, kur vietiniai gyventojai padeda jam atgauti stichijų išsekintas jėgas. Šis pasižada sugrįžti ir pastatyti miestelyje pirmą ir tuo metu vienintelę mokyklą.

„Trys puodeliai arbatos“ – viso dešimtmečio, per kurį Gregas Mortensonas pastatė per 50 mokyklų Pakistane – tose uždraustose žemėse, kurios išnešiojo Talibano režimą – istorija.

Vos 3-ejų sulaukęs Gregas Mortensonas apsigyveno Rytų Afrikos valstybėje Tanzanijoje – jo tėvai ten vyko misionieriauti ir mokytojauti. Iš karto po Vietnamo karo, dar prieš Berlyno sienos griuvimą, jis tarnavo Rytų Vokietijos pasienyje, vėliau studijavo mediciną, o galiausiai atsidėjo humanitarinei veiklai. Šiuo metu jis – Centrinės Azijos instituto įkūrėjas ir direktorius.

Deividas Oliveris Relinas – po visą pasaulį keliaujantis žurnalistas, pelnęs daugiau kaip keturiasdešimt nacionalinių apdovanojimų.

Temos: 1 Pieštukas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės