Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 17d. 16:35

Vaido Žuko knygoje „Molėtai 625 – žmonės, istorija, gamta“ – išsami Molėtų krašto istorija

Knygos puslapis
Leidyklos nuotr. / Knygos puslapis

Lapkričio 22 d. 17.30 val. Mokslų akademija pristatys dailininko ir žurnalisto Vaidoto Žuko knygą „Molėtai 625 – žmonės, istorija, gamta“. Leidinys apie Molėtų kraštą pasirodė šiemet miestui minint 625-ąsias metines. Knygą išleido sostinės leidykla „Savas takas“.

„Ši Vaidoto Žuko knyga yra gilus, realistinis ir sąžiningas žvilgsnis, jos lėtas skaitymas pamažu sugrąžiną pasididžiavimą savo kraštu, jo žmonių nuveiktais darbais, kuriuos nepelnytai pamiršdami prarandame savo tapatybės jausmą. Ne visus knygos puslapius bus lengva versti, bet jie būtini, norint priprasti prie savo tikrosios istorijos“, – sako politikos apžvalgininkas ir leidėjas Algimantas Šindeikis.

Lietuvių ir anglų kalba išspausdintoje knygoje – 200 puslapių ir 300 nuotraukų su Molėtų krašto įvairių laikų žymiausiomis asmenybėmis, laisvės kovotojų portretais ir dramatiškomis jų gyvenimo istorijomis, gražiaisiais krašto dvarais, parkais ir ežerais, su reta archyvine medžiaga apie ypač gausiai čia gyvenusią ir visiškai sunaikintą žydų bendruomenę.

„Tai auksinis darbas. Pavyzdys, ką turi padaryti ir kiti Lietuvos rajonai. Būtina pasirūpinti, kad ši knyga, jos elektroninis daugiakalbis variantas būtų patalpintas internete ir taptų prieinamas visame pasaulyje“, – teigia akademikas Laimutis Telksnys.

Kol kas tik Molėtuose platinamą knygą „Molėtai 625“ renginio metu bus galima įsigyti Mokslų akademijoje.

Literatūros naujienas sekite ir „Facebook“.Spauskite čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės