Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2019 04 02, 17:00

Vaikų knygos diena: apie fantaziją, rašytojus ir mėgstamas knygas kalba vaikai

Balandžio 2-ąją minima Tarptautinė vaikiškos knygos diena. Ji minima tą pačią dieną kaip ir Danijos rašytojo, garsiojo pasakų kūrėjo Hanso Christiano Anderseno gimtadienis. Tad ką skaito vaikai? Ką jie galvoja apie knygas rašančius rašytojus? Ko daugiau Australijoje – vaikiškų knygų ar kengūrų? O ar galima skaityti žvelgiant į baltą lapą, kuriame nieko neparašyta? Į šiuos ir kitus klausimus atsako vaikai, kuriuos kalbina rašytojas Tomas Dirgėla.
Vaikai kalba apie knygas
Vaikai kalba apie knygas / Kadras iš vaizdo medžiagos

Dar prieš balandžio 2-ąją šventėje, vykusioje Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, buvo apdovanoti geriausi 2018 m. vaikų literatūros kūrėjai

Rašytojai, iliustruotojai, vertėjai apdovanoti devyniose kategorijose. Dešimta premija skirta už skaitymo skatinimo veiklą. Apie šiuos apdovanojimus skaitykite čia. Vaikų knygos dienos apdovanojimus geriausiems kūrėjams nuo 1993 m. teikia Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius.

O šiandien, Tarptautinę vaikiškos knygos dieną, kviečiame susipažinti su mažaisiais knygų skaitytojais ir jų mintimis apie knygas, skaitymą, laisvalaikį ir taip, kaip jie mini šią vaikų literatūrai skirtą dieną.

Vaikus kalbina vaikams knygas kuriantis rašytojas Tomas Dirgėla.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą