Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2020 06 01, 21:01

Vaikų superherojė N.Vaitkutė: rašyčiau politikų rinkimų kalbas, bet nemoku taip gerai meluoti

Vieni superherojai moka skraidyti ar viena ranka pakelti autobusą. Kiti – šokinėti nuo stogo ant stogo. Bet yra ir tokių, kurie turi didesnę galią nei visos minėtos kartu sudėjus – tai nukelti vaikus į dar nematytus pasaulius. Ir šie superherojai yra knygų vaikams kūrėjai.
Neringa Vaitkutė
Neringa Vaitkutė / Asmeninio albumo nuotr.

Kaip skamba jų balsai? Kaip atrodo jų dar niekur nepublikuotos istorijos? Iš kur šie herojai semiasi galių kurti?

Aš, vaikų rašytojas Tomas Dirgėla, kviečiu susipažinti su įdomiausiais lietuvių vaikų knygų kūrėjais ir jų balsais per dar niekur nepublikuotas istorijas ir superherojaus anketas.

Neringa Vaitkutė

Kūrybos supergalioms mane įkvepia: tikriausiai senukas kompiuteris. Kai tik atsisėdu prie jo, tuoj imu ką nors rašyti. Ne viskas virsta knygomis, bet ir tokių dalykų pasitaiko.

Man patinka rašyti vaikams, nes: tai nenuobodu. Būtų galima rašyti politikų rinkimų kalbas, bet aš nemoku taip gerai meluoti.

Vieta ir laikas, kai tampu vaikų superherojumi: yra Lentvario miestelis, mano namų svetainė (nes kartais joje sėdi svečiai). Dažniausiai man už nugaros kalba televizorius, prie kojų baubia alkanas katinas, o ant rašomojo stalo voliojasi krūva įvairių daiktų ir stovi trys išgertos kavos puodeliai.

Vaikystėje mano mylimiausia knyga buvo: labai stora. Kuo storesnė, tuo geriau. Ypač mėgau knygas su raidėmis.

Knygos vaikams turi slaptų galių, kurios: leidžia nugyventi tūkstančius skirtingų gyvenimų, tūkstančiuose skirtingų visatų. Galima juoktis be baimės (suaugę vis tiek nesupras), įsimylėti kokį nors herojų. Net blogietį ar drakoną.

Kai buvau maža, svajojau: skraidyti, kvėpuoti po vandeniu ir pamatyti Saturną.

Dabar esu didelė ir norėčiau, kad: mane pagrobtų ateiviai. Gal skristume pro Saturną. Tik paprašyčiau, kad grąžintų mane į namus iki trečios valandos dienos. Kitaip nespėsiu pagaminti šeimynai vakarienės.

Mano naujausias superherojaus žygdarbis yra: „Klampynių kronikos 2. Neramios dienos“. Aš ne tik parašiau šitą knygą, bet dar ir pati nupiešiau iliustracijas. Knygoje rašoma apie Mažųjų Klampynių miestelį, kuriame nuolat vyksta visokia mistinė velniava, o mano mylimi herojai – Agata, Aringas ir Smiltė yra pačiame įvykių sūkuryje. Ir patys, tarsi būtų superherojai, išsprendžia kebliausias mįsles.

O dabar atlieku svarbią misiją, kurioje: Padebesių karalystės slaptasis agentas Jeronimas Dryžius narplioja itin painią bylą. Dingsta trys įsivaizduojami draugai, tad puikiojo agento paslaugų prisireikia ĮDD departamentui, o jo porininkė mergaitė Upė pasirodo esanti labai nesukalbama!

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą