Dabar populiaru
Publikuota: 2013 sausio 3d. 14:51

Valstybiniame jaunimo teatre leidyklos „Edukologija“ poezijos knygų pristatymas

Roko Poviliaus knyga
Valstybinio jaunimo teatro nuotr. / Roko Poviliaus knyga

Sausio 8 d., 18 val., Valstybinio jaunimo teatro Mažojoje salėje vyks Roko Poviliaus poezijos knygos „Dvivietis kūnas“ ir Rosanos Lukauskaitės poezijos knygos „Meilės nerasi konservų dėžutėje“ pristatymas.

Tai jau trečias leidyklos „Edukologija“ ir Valstybinio jaunimo teatro bendras projektas, pristatant jaunųjų kūrėjų knygas teatro erdvėje, dalyvaujant žinomiems aktoriams.

Šį kartą poeziją skaitys Jaunimo teatro aktorė Jonė Dambrauskaitė ir Vilniaus „Lėlė“ teatro aktorius ImantasPrecas.

2011 metais pradėtas leidyklos „Edukologija“ projektas leidžiant ir pristatant jaunųjų autorių poezijos ir prozos knygeles, sėkmingai tęstas 2012 metais, jau perkopė ir 2013 metų ribą. 2012 metų pabaigoje išleistos „Jaunųjų rašytojų poezijos“ seriją tęsiančios knygos – Roko Poviliaus „Dvivietis kūnas“ ir Rosanos Lukauskaitės „Meilės nerasi konservų dėžutėje“.

Pasitinkant 2013 metus, tęsiama ne tik jaunųjų kūrėjų knygų leidyba, bet ir glaudus bendradarbiavimas su Valstybiniu jaunimo teatru, kurio erdvėse, dalyvaujant žinomiems aktoriams, knygos pristatomos skaitytojams.

Šį kartą Rosanos Lukauskaitės eilėraščius pamėgins interpretuoti aktorė Jonė Dambrauskaitė, o Roko Poviliaus poezijos ritmą bandys pajusti aktorius ImantasPrecas.

„Tikimės, kad šis aktorių duetas ne tik padės atskleisti jaunųjų poetų kūrybos užkaborius, bet ir suintriguos, įkvėps naujiems iššūkiams, paskatins išbandyti naujus kelius – juk taip dažniausiai nutinka, kai pabandai įlįsti į kieno nors kailį ar pasikeisti vaidmenimis ir kelioms akimirkoms tapti kitu žmogumi“, – sako leidyklos „Edukologija“ redaktorė ir vadybininkė Kristina Noreikienė. 

Rokas Povilius – 2012 metų „Pirmosios moksleivio knygos konkurso“ nugalėtojas, drąsiai ir su jaunatvišku maksimalizmu kviečiantis skaitytoją rimtam pokalbiui be tabu apie mirtį, Dievą, amžinąsias vertybes, apie pasaulio dualizmą ir dvi asmenybes, telpančias viename kūne, taip pat apie viltį, kad žmogus – tai ne tik fizinis kevalas, bet ir gaivališka materija, siela. 

Rosanos Lukauskaitės kūryba jau publikuota „Šiaurės Atėnuose“, „Literatūroje ir mene“, 2012 metų „Poezijos pavasario“ almanache, taip pat „Baltijos“ almanache.

Rosana yra gana universali kūrėja, dar ieškanti sau priimtiniausios kūrybinės išraiškos formos. Ji rašo ir poeziją, ir prozą, o visai neseniai sako atradusi ir dramaturgiją, kuri, anot autorės, yra „puikus kelias rašančiajam“.

„Jis – kaunietis, Ji – iš Šukės kaimo, Kretingos raj.; Jam svarbus eilėraščio ritmas, o Ji nepaliauja stebinti kitų ir savęs pačios; Jis sako, kad apie meilę savo kūryboje beveik nekalba, o Ji rašo, kad „meilės nerasi konservų dėžutėje“; jie abu sako, kad įkvėpimas – tik legenda, reikia paprasčiausiai dirbti; sukeitus jų knygų viršelius, kai kam galbūt atrodytų, kad taip būtų net teisingiau…

O mes kviečiame Jus pamatyti ir išgirsti, kaip yra iš tiesų, ir suteikiame Jums progą išvysti, kaipgi galėtų būti…“ – sako K. Noreikienė.  

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Gerumu dalintis gera

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

19:28
00:40
22:17

Esports namai

URBAN˙/