Dabar populiaru
Publikuota: 2013 liepos 23d. 17:46

Viktoro Pelevino romane „SNUFF“ – socialinė Vakarų pasaulio parodija

Viktoro Pelevino romanas „SNUFF“
Knygos viršelis / Viktoro Pelevino romanas „SNUFF“

2011-ųjų pabaigoje pasirodęs Viktoro Pelevino romanas „SNUFF“ – tai meistriškai sukurta satyrinė antiutopija, įspėjanti apie humanizmo vertybių griūtį ir cinizmo, pinigų kulto bei manipuliacijų pergalę ateityje. Knygoje galima įžvelgti makabrišką šiuolaikinės Rusijos ir viso Vakarų pasaulio socialinę parodiją.

Būsimajame pasaulyje, pasak autoriaus, dominuos dvi civilizacijos: ore virš žemės paviršiaus kybančiame „ofšoryje“ įsikūrusi aukštutinė žmonijos elito civilizacija, vadinama Bizantiumu arba Big Bizu, ir prastuomenei paliktas žemutinis orkų pasaulis, vadinamas Urkaina. Skurde ir korupcijoje paskendusių Urkainos gyventojų nuomone manipuliuoja „snafai“ – Big Bizo „diskursmongerių“ surežisuoti šiurpūs vaizdai, rodomi per vietinę televiziją.

Pasibjaurėtinos manipuliacijos piktina net ir aukštuomenės užgaidoms tenkinti sukurtą sekso lėlę Kają – tobuliausią, brangiausią, idealių kūno formų biosintetinę robotę, kurios jausmų skalė ir intelekto lygis programuojamas pagal savininko norus. Į tokį orvelišką pasaulį, kurio dievas Manitu įsikūnijęs ir piniguose, ir kompiuterių ekranuose, patenka įsimylėjusių herojų porelė, atsidūrusi ten ne laiku ir ne vietoje...

Neįtikėtina vaizduote apdovanotas subtilus rusų literatūros stilistas, psichologas ir satyrikas V. Pelevinas, šiuo filosofiniu ir egzistenciniu romanu brėždamas esmines žmonijos ateities trajektorijas, prilygsta didiesiems XX a. pranašams – Jevgenijui Zamiatinui, Aldousui Huxley'ui ir George'ui Orwellui.

Viktor Pelevin. SNUFF. Iš rusų k. vertė Dalia Saukaitytė. K: Kitos knygos, 2013.

Temos: 2 Humoras Knyga
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės