Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugsėjo 11d. 13:03

Vilniaus knygų festivalyje – susitikimai su gera literatūra, jos autoriais ir pačiu savimi

Vilniaus knygų festivalio pristatymas
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Vilniaus knygų festivalio pristatymas

Jau šį savaitgalį, rugsėjo 13–15 dienomis, į naujų knygų paieškas, susitikimus su autoriais, diskusijas, kūrybos skaitymus ir kitus renginius kviečia antrasis Vilniaus knygų festivalis. Šiemet festivalyje dalyvauja per 40 leidyklų ir knygynų, o knygų bičiuliams numatyta daugiau nei 70 įvairių nemokamų renginių ne tik pagrindinėje festivalio erdvėje – Vilniaus dailės akademijos (VDA) dizaino inovacijų centre „Titanikas“, bet ir kitose sostinės vietose.

„Smagu, kad sulaukėme antrojo knygų festivalio. Šis festivalis atsirado dėl mūsų susirūpinimo tuo, kad geresnė knyga, rimtesnė literatūra, kelianti daugiau iššūkių skaitytojams, dažnai yra užgožta komercinės realybės, kurią mes matome savo knygynuose ir prekybos centruose, – sakė festivalio organizatorius, leidyklos „Kitos knygos“ vadovas Gediminas Baranauskas. – Tikiu, kad skaitytojas ieško ir kažko rimtesnio, nori susitikti su autoriumi – tai matome ir Vilniaus knygų mugėje, ir pernai įvykusiame pirmajame Vilniaus knygų festivalyje. Jei literatūra, kurią leidžia mažesnės leidyklos, pasieks skaitytoją – mūsų misija bus atlikta.“

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Vilniaus knygų festivalio organizatorius, leidyklos Kitos knygos vadovas Gediminas Baranauskas
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Vilniaus knygų festivalio organizatorius, leidyklos „Kitos knygos“ vadovas Gediminas Baranauskas

Šiais metais Vilniaus knygų festivalis nusprendė pateisinti festivalio vardą ir įsteigė apdovanojimą – per festivalio uždarymą laureatui už knygų ir skaitymo kultūros propagavimą bus įteikta „Naujojo knygnešio“ premija.

„Festivalio organizatoriai subūrė komitetą, kuris išrinko keletą pretendentų šiai premijai gauti – jie bus paskelbti per festivalio atidarymą. O „Naujojo knygnešio“ premija sekmadienį bus skirta rašytojui, publicistui ar kritikui, kuris labiausiai nusipelnė populiarindamas gerą literatūrą“, – pranešė G.Baranauskas.

Šių metų Vilniaus knygų festivalyje dalyvauja per 40 leidyklų ir knygynų, kurie atitiko festivalio gaires. Skaitytojams per tris festivalio dienas bus pasiūlyta daugiau nei 70 nemokamų renginių, kurie dienomis vyks VDA dizaino inovacijų centre „Titanikas“, o vakarais persikels į Rašytojų klubą, knygyną „Mint Vinetu“, kavines „BIX“, „Vienuolio pub“, „Sarkozy“, VDA gotikinę salę ir kitur.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Vilniaus knygų festivalio pristatymas
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Vilniaus knygų festivalio pristatymas

„Pasiūlysime susitikimų su autoriais, knygų pristatymų, keletą rimtų probleminių diskusijų, kūrybos skaitymų. Pavargusius nuo diskusijų, kviesime į „Titaniko“ kiemelį, kuriame koncertuos grupės „Kamanių šilelis“, „MC Mesijus“, „Šventinis bankuchenas“ ir „Baltasis kiras“. Taip pat Kristijono Donelaičio kūrybą su grupe atliks Rolandas Kazlas, – intrigavo festivalio organizatorė Ieva Stogevičiūtė. – Penktadienį ir šeštadienį vyks naktinės ekskursijos po senąjį ir naująjį literatūrinį Vilnių.“

Lietuvos rašytojų sąjunga (LRS) Vilniaus knygų festivalyje ruošiasi pristatyti šešias naujas ir kiek senesnes knygas.

„Pakviesime į susitikimą su pirmosios knygos konkurso laureatėmis, pristatysime naują Aido Marčėno knygą „Sakiniai“. Didelė mūsų leidyklos naujiena, kad perleidome Renatos Šerelytės knygą „Vardas tamsoje“, pagal kurią netrukus pasirodys režisierės Agnės Marcinkevičiūtės filmas“, – naujienomis dalijosi LRS leidyklos vadovė Giedrė Šorienė.

Modernaus meno centras festivalyje pristatys dvi knygas apie meną, kurios tiek pradedantiems, tiek pažengusiems meno gerbėjams padės atnaujinti žinias ir atrasti naujų patyrimų.

Bernardinai.lt skaitytojams pasiūlys Gedimino Kajėno knygą „Pasaulis yra gražus. Pokalbiai apie kūrybą“, kurioje autorius atrinko 40 interviu su Lietuvos menininkais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/