TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus knygų mugėje pasaulio ir kalbos paslaptis mins gyvoji poezija

Programos „Gyvoji poezija“ knygos
Organizatorių nuotr. / Programos „Gyvoji poezija“ knygos
Šaltinis: 15min
0
A A

Artėjančioje Knygų mugėje tarp 17 Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto renginių numatyti ir keturi serijos „Gyvoji poezija“ rinktinių pristatymai. Skaitytojai turės galimybę ne tik atsiversti naujas poetų Antano A.Jonyno, Alfonso Nykos-Niliūno, Juditos Vaičiūnaitės, Kazio Bradūno knygas, bet ir paklausyti jų eilėraščių – leidiniai išleisti su garso įrašais.

Nacionalinės premijos laureato A.Jonyno knygos „Šermukšnis: Pylimo gatvė“ tekstus įskaitė pats autorius, o A. Nykos-Niliūno knygos „Skausmo gramatika“ eilėraščiams balsą suteikė kitas nacionalinės premijos laureatas – patyręs skaitovas Rolandas Rastauskas. Jiedu kviečia į poezijos skaitymus „Litexpo“ rūmuose mugės metu.

Anot poeto R.Rastausko, deklamuoti A.Nyką-Niliūną – tai ne lauką pereiti, tad ieškodamas mūsų klasiko užšifruoto pasaulio rakto, jis bandė derinti autorinio ir aktorinio skaitymo būdus.

„Ir tai vargu, ar pavyko nulaužti Nykos kodą. Neįsivaizduoju, ką apie tai pasakytų didysis mūsų hermetikas. Gal tiesiog išmestų diską į šiukšlių dėžę.

Poezija yra mėginimas įspėti pasaulio ir kalbos paslaptis.

Dar toliau žengiant – pasaulio kalboje paslaptis, o Niliūno atveju tas pasaulis – begalinis“, – sako R.Rastauskas. Per skaitymus mugėje jam keliaujant per poetinę begalybę akompanuos perkusininkas Arkadijus Gotesmanas.

Tuo metu A.Jonynui jo eilėraščių rinktinė buvo netikėta – leido prisiminti kiek primirštą kūrybą. „Pats savais eilėraščiais, ypač senais, ne itin smarkiai domiesi, o dabar atsirado priverstinė proga sugrįžti ir pažiūrėti į aną save iš dabarties – buvo netikėta. Dar įdomu, kad rinktinė sudaryta kito žmogaus akimis – pats būčiau gal ir kitaip pasirinkęs“, – sako poetas.

J.Vaičiūnaitės rinktinės „Po ūkanotu atminties dangumi“ tekstus kompaktinėje plokštelėje įgarsino aktorė Jūratė Vilūnaitė. Tuo metu K.Bradūno, kurio 100-osios gimimo metinės minimos vasario 11-ąją, eilėraščius kviečiami skaityti visi mugės lankytojai. Spaudai ruošiama poeto rinktinė „Ir nebijok“.

Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas mugėje vasario 25 d. taip pat paskelbs kūrybiškiausią lietuvių autoriaus knygą. Jono Basanavičiaus premijos laureatas mitologas Dainius Razauskas pristatys naujausią savo darbą „Mitiniai vaizdiniai Donelaičio „Metuose“, o nacionalinės premijos laureato poeto Kornelijaus Platelio kūrybą su monografija „Kornelijaus Platelio kūrybos kontekstai, arba tarp Dioniso ir Apolono“ pristatys profesorius Algis Kalėda kartu su rašytoju Juozu Erlicku.

Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto stende be naujausių knygų bus galima įsigyti unikalių marškinėlių su iškilių Lietuvos rašytojų atvaizdais ir citatomis, tinkančiomis nešioti ant kūno ir prieš žmones pasipuošti. Tuo metu instituto leidyklos dailininkė Sigutė Chlebinskaitė į kūrybinę studiją „Tu gali sukurti knygą“ kviečia ne vien vaikus – kviečia ir jų tėvelius. Dirbtuvėse dailininkė dar parodys ypatingą medinę knygą – Marcelijaus Martinaičio leidinį „Privati istorija“, kurį poetas sukūrė lygiai prieš 40 metų, 1977-aisiais.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018