Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 13d. 12:16

Vilniaus knygų mugėje – viešnia iš Šanchajaus

Eglė Aukštakalnytė Hansen
Asmeninio archyvo nuotr. / Eglė Aukštakalnytė Hansen

Pamenate įspūdingą knygą su gausiomis ir spalvingomis iliustracijomis „Mama Afrika“ (2008 m., „Tyto alba“)? Ją parašė lietuvių aktorė, keliautoja, fotomenininkė Eglė Aukštakalnytė Hansen, anuomet su šeima praleidusi juodajame žemyne aštuonerius metus. Prieš šešerius su vyru Sorenu ir sūnumi Miku moteris persikėlė į Kinijos didmiestį Šanchajų.

Ką tik pasirodė antroji keliautojos knyga „Mamahuhu: šešeri metai Kinijoje“ (2015 m., „Tyto alba“). Iš Šanchajaus Į Vilniaus knygų mugę atvykstanti autorė Kinijoje dar gyvens iki 2016 metų vasaros, kol sūnus baigs mokyklą. 

Apie gyvenimo pradžią kontrastų kupinoje šalyje ir planus parašyti knygą Eglė Aukštakalnytė Hansen viename interviu sakė: „Negali pradėti rašyti knygos, nepažinęs tautos, nesupratęs, kas tave supa. Aplankiau daug šalių, bet pirmą kartą gyvenime patyriau kultūrinį šoką. Kinijoje atsitrenki į 1,4 milijardo žmonių masę. Vien Šanchajuje gyvena visa Australijos populiacija, o Vilnių galima sutalpinti į vieną miegamąjį jo rajoną. Patenki į visai kitą terpę, kurioje niekas į tave nekreipia dėmesio, nesupranta ir nenori suprasti... Jeigu Afrika man tapo namais, tai Kinija tikrai ne. Pabuvau svečias ir išvažiuosiu kaip svečias, be didelių emocijų.“ 

„Kinai miestiečiai žino apie Lietuvą. Dėl krepšinio. Nuo tada, kai Jonas Kazlauskas treniravo Kinijos krepšinio rinktinę,“ – teigia Eglė Aukštakalnytė Hansen, kitą savaitę pristatysianti „Mamahuhu“ savo bičiuliams ir ištikimiems skaitytojams.  

Susitikimas su autore Vilniaus knygų mugėje įvyks vasario 21 d., šeštadienį, 14 val. salėje 5.3.  Renginio vedėja – Gražina Michnevičiūtė, žurnalo „Moteris“ vyriausioji redaktorė. Dalyvauja žurnalistas, keliautojas, TV laidų vedėjas Vytaras Radzevičius. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės