Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Vilniaus širdyje trims Sostinės dienoms įsikurs Knygų aikštė

Rugsėjo 4–6 dienomis Vilniuje vyksiančioje šventėje „Sostinės dienos 2020“ šiemet pirmą kartą skaitytojus kvies jungtinis Lietuvos leidėjų asociacijos leidyklų paviljonas „Knygų aikštė“, skelbiama išplatintame pranešime.
Knygų aikštė
Knygų aikštė / Rengėjų nuotr.

Čia bus galima ne tik įsigyti naujausių knygų, bet ir susitikti su autoriais bei gauti jų autografus Autografų kavinėje, dalyvauti literatūriniuose renginiuose įvairiam skoniui. Su šūkiu „Susitinkam prie bokšto!“ kviesime drauge praleisti 3 dienas, kurių metu skaitytojų lauks pasiilgti autoriai, naujos knygos, autografai, kūrybinės dirbtuvės.

„Sostinės dienos vilniečiams ir miesto svečiams dovanoja daug susitikimų su kultūra ir jos apraiškomis – viena jų yra mažoji knygų mugė. Gyvename nežinodami, ar 2021-jų Knygų mugė įvyks, ar bus tokia, kaip kasmet. Todėl šie susitikimai su knygomis, su autoriais ir leidėjais yra maža, bet labai svarbi būsimos mugės dalis“, – sako vaikų mėgstamas Selemonas Paltanavičius, knygų aikštėje pristatysiantis net tris naujas knygas vaikams.

Įsikūrusi pačioje Vilniaus širdyje, Katedros aikštėje, tarp parko ir Katedros varpinės, Knygų aikštė 3 dienoms taps literatūrinių susitikimų vieta, jaukia erdve po liepomis, klausantis naujausių kūrinių ištraukų ar įsitraukus į knygos meno paslaptis. Karantino metu atšaukti susitikimai paliko tuščią erdvę ir skaitytojų, literatūrinių renginių lankytojų, ir autorių širdyse. Ieškodami būdų, kaip grąžinti šiuos susitikimus, LLA nariai leidėjai sugalvojo šiemet į „Sostinės dienas“ kviesti skaitytojus kartu: kad vienoje vietoje skaitytojai atrastų mėgstamiausias savo leidyklas ir jų knygas bei rašytojus.

Penktadienį – sekmadienį pirmąją dienos dalį vaikų lauks jau pamėgti jų rašytojai: Selemonas Paltanavičius, Violeta Palčinskaitė, Tomas Dirgėla, vyks smagios ir kūrybiškos Justino Žilinsko ir Povilo Jankūno knygos „Atgal į Vilnių“ komiksų piešimo dirbtuvės, Marmių kūrybinės dirbtuvėlės, vaikai bus kviečiami susipažinti su Lietuvos istorija?“. Ypatinga naujiena – Nobelio premijos laureatės, rašytojos, Olgos Tokarzcuk ir dailininkės Joannos Concejo knygos vaikams „Pamesta siela“ pristatymas.

Nuo popietės iki vėlaus vakaro skaitytojus susitikti kvies Antanas A.Jonynas, Saulius Šaltenis, Jurga Tumasonytė, Rimantas Kmita, Rugilė Audenienė, Gina Viliūnė. Kelionių knygos, poezija, istorija, minčių labirintai, kelionės – įvairiausios temos bus aptartos knygų pristatymuose, nes rengdami programą galvojome apie skirtingų pomėgių skaitytojus. Daugelis Knygų aikštėje vykstančių renginių bus verčiama į gestų kalbą.

Lolita Varanavičienė, leidyklos „Tyto alba“ vadovė: „Sostinės dienų“ Knygų aikštės programą drįsčiau pavadinti mažąja Knygų muge. O tai reiškia, kad į susitikimus su tikrai įdomiais autoriais kviečiame knygų mylėtojus ir iš kitų miestų.“

„Sostinės dienos 2020“ rugsėjo 4–6 dienomis bus tikrai kitokios. Leidėjai ir knygų kūrėjai jūsų pasiilgo, tad #susitinkamprieboksto!

Visą programą rasite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Reklama
Inovacijų agentūros teikiamas paslaugas teigiamasi vertina 88 proc. klientų
Reklama
Paroda „Beauty Expo 2024“: trys dienos profesionaliems grožio produktams ir paslaugoms
Reklama
IKEA mažina kainas