2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Vilniuje lankysis Tibeto tema rašanti žurnalistė ir vertėja Violeta S.Law

Kovo 3-6 dienomis Vilniuje lankysis iš Honkongo kilusi, šiuo metu JAV dirbanti žurnalistė ir vertėja Violeta S.Law., rašoma „Tibeto grupės“ pranešime žiniasklaidai.
Violeta S.Law
Violeta S.Law / Tibeto grupės nuotr.

Savo darbais autorė daug dėmesio skiria žmogaus teisių padėčiai Kinijoje. Į anglų kalbą ji yra išvertusi ne vieną knygą, kurioje nagrinėjamos socialinės problemos kinų valdžios kontroliuojamame Tibete bei Honkonge.

Tarp reikšmingiausių ir didžiausio atgarsio Vakaruose sulaukusių knygų – Kinijoje gyvenančių disidentų Tsering Woeser ir Wango Lixiongo „Balsai iš Tibeto“, anglų kalba pasirodžiusi 2013 metaiS.Leidinyje autoriai pateikė esė bei reportažus iš Tibeto, kuriuose nuosekliai ir nedviprasmiškai kalba apie kinų valdžios vykdomą ekonominį Tibeto krašto išnaudojimą, aplinkos niokojimą, kultūrinę bei politinę priespaudą.

Šių autorių darbai Kinijoje reprezentuoja politinei sistemai prieštaraujantį požiūrį apie Tibeto praeitį, dabartį bei ateitį, o Tibeto egzilyje vertinami kaip sąžiningas liudijimas apie daugiau nei septynis dešimtmečius kinų valdžios vykdomus nusikaltimus Tibete.

Iš Tibeto, Lhasos kilusi knygos autorė Tsering Woeser už savo darbus yra sulaukusi ne vieno garbingo apdovanojimo, tarp kurių Tibeto žurnalistų asociacijos medaliu (2007), Tarptautinio moterų žiniasklaidos fondo (2010), Nyderlandų Princo Klauso premija (2011) bei JAV Valstybės departamento Tarptautiniu drąsių moterų apdovanojimu (2013).

Drauge su savo vyru, rašytoju Wangu Lixiongu, jie ne kartą viešai kritikavo Kinijos valdžią dėl jos veiksmų Tibete, taip pat Sindziango regione, rengė ir pasirašė įvairias peticijas bei publikavo straipsnius.

Vilniuje besilankanti šių autorių knygos „Tibeto balsai“ vertėja bei redaktorė Violeta S.Law, renginyje Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje išsamiai supažindins su rašytojos Tsering Woeser gyvenimu ir darbais. Ji taip pat papasakos apie šiandien tebesitęsiantį politinį Tibeto pavergimą, diskriminaciją ir kasdienius žiaurumus, su kuriais susiduria tibetiečiai XXI amžiuje, jų pasipriešinimą Kinijos valdžiai bei okupacijai.

Renginys vyks Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, kovo 6 d. 17:30 val.

Renginys skiriamas visiems, neabejingiems Tibeto likimui.

Renginys vyks anglų kalba. Renginio metu bus galima įsigyti Tsering Woeser ir Wango Lixiongo knygą „Voices From Tibet: Selected Essays and Reportage“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“