Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 11d. 18:21

Visas mėnuo – su rašytojų skaitomais savo kūriniais

Radijas
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Radijas

Lietuvos radijas 85-metį pasitinka įamžindamas įvairių kartų Lietuvos rašytojų balsus. Literatūros mėgėjai LRT programoje „Klasika“ gali klausytis savo kūrybą skaitančių autorių.

Naujasis ciklas „Rašytojai skaito savo kūrybą“ transliuojamas kasdien 21 valandą „Klasikos“ laidoje „Vakaras su knyga“. Tai viena ilgiausiai gyvuojančių Lietuvos radijo laidų, pradėta transliuoti dar 1988-aisiais.

„Džiugu, kad rašytojai mielai sutiko skaityti savo kūrinius. Bus įrašoma tai, kas, jų manymu, yra vertingiausia ir įdomiausia – kūrėjai fragmentus pasirinko patys. Šie unikalūs įrašai išliks ne tik radijo klausytojams, bet ir literatūros mylėtojams bei tyrinėtojams ateityje“, – pranešime spaudai sako laidos redaktorė Vida Morkevičienė.

Rašytojų skaitomi romanų, novelių, esė fragmentai kartojami naktį, 2.05 val. per Lietuvos radiją. Ciklas „Rašytojai skaito savo kūrybą“ bus transliuojamas iki birželio 12-osios, kuomet Lietuvos radijui sukaks 85-eri.

Beveik penkiasdešimties laidų ciklą pradėjo dešimtmečiu už Lietuvos radiją jaunesnis, neseniai garbingą jubiliejų atšventęs poetas Marcelijus Martinaitis, skaitęs ištrauką iš geriausia 2010-ųjų knyga pripažinto kūrinio – biografinių užrašų „Mes gyvenome“. Laura Sintija Černiauskaitė skaitys apysakas ir apsakymus iš knygų „Artumo jausmas“ bei „Kambarys jazmino krūme“. Vytautas Bubnys klausytojams pateiks atnaujinto, pakartotinai išleisto  romano „Svečias“ ištraukas.

Daugiau kaip mėnesį „Klasikos“ programoje ištraukas iš savo kūrinių taip pat skaitys rašytojai Sigitas Parulskis, Juozas Erlickas, Doloresa Kazragytė, Donaldas Kajokas, Danutė Kalinauskaitė, Rolandas Rastauskas, Vytautas Martinkus, Renata Šerelytė, Elena Kurklietytė, Algimantas Čekuolis. Ištrauka iš dar rašomo romano „Geležiniai gyvatės kiaušiniai“ su radijo klausytojais pasidalins Saulius Šaltenis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata