Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 2d. 13:06

Žinomos rusų rašytojos knygoje – karo vaiko prisiminimai

Knyga „Mergaitė iš „Metropolio“
Viršelio nuotr. / Knyga „Mergaitė iš „Metropolio“

Garsios rusų dramaturgės, pripažintos prozininkės ir aktorės Liudmilos Petruševskajos (g. 1938) autobiografinę knygą „Mergaitė iš „Metropolio“ sudaro pasakojimai apie jos šeimą ir draugus, išgyventą represijos metą, graudžius ir komiškus asmeninius nutikimus, vykusius visai nejuokingų istorinių įvykių fone. Tai knyga apie karo vaiką, kaip ir daugelį kitų, augusį gatvėje ir vaikų namuose; mergaitę, kuri iki literatūros ir meno pasaulio ėjo ne pačiu lengviausiu keliu.

Už apysaką „Mergaitė iš „Metropolio“, įtrauktą į šią Liudmilos Petruševskajos prisiminimų ir esė knygą, 2008-aisiais autorei paskirta Bunino premija.

Liudmila Petruševskaja gimė 1938 metais Maskvoje. Baigusi žurnalistikos fakultetą, ji kurį laiką dirbo korespondente, televizijos redaktore, kūrė eiles, vėliau ėmėsi pjesių, kurių temos plėtojamos ir prozos kūriniuose.

Autorė yra pelniusi daugybę nacionalinių premijų, 2009 metais už pasakojimų rinkinį apdovanota „World Fantasy Award“, jos pjesės statomos viso pasaulio scenose, o knygos išverstos į daugiau nei 30 kalbų.

Štai jums tiesa apie gyvenimo džiaugsmą – itin didelę laimę, nori ar nenori, pelnai prarasdamas. Ir tiktai atsiskyręs gali gyventi neįtikimo susitikimo viltimi.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės