Dabar populiaru
Publikuota: 2016 balandžio 28d. 20:29

Žygimanto Kudirkos poezijos knyga „XXI a. Kudirka“: interaktyvus interaktyvios knygos pristatymas

Žygimanto Kudirkos knygos „XXI a. Kudirka“ pristatymas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Žygimanto Kudirkos knygos „XXI a. Kudirka“ pristatymas

Ketvirtadienio vakarą Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje buvo pristatyta debiutinė vieno iš slemo poezijos Lietuvoje pradininkų, muzikos atlikėjo ir tektų kūrėjo Žygimanto Kudirkos poezijos knyga „XXI a. Kudirka“.

Šios knygos skaitymas nebus panašus į ankstesnes jūsų patirtis – čia skaitytojas gali susirašinėti su literatūriniu personažu elektroniniu paštu, paskambinus nurodytu numeriu išklausyti balso pašto skaitomą eilėraštį ar gauti eilėraštį trumpąja žinute.

Interaktyvios knygos pristatymas taip pat nebuvo eilinis: eilėraščių skaitymą papildė garso takelis, autoriaus balso generuojama muzika ir vaizdų montažas. Žygimantui Kudirkai knygos pristatyme talkino muzikantas Adas Gecevičius.

Pasak autoriaus, „XXI a. Kudirka“ yra kupina neįprastos poezijos ir siekia perkratyti žmonių supratimą apie tai, kas apskritai toji poezija yra.

Vienas jauniausių Kudirkų iš Vinco Kudirkos linijos Ž.Kudirka teigė, jog, jo nuomone, poezija yra pakankamai surambėjusi, tačiau galima ieškoti kitokių jos pateikimo formų, pamirštant tai, kas glūdi mūsų sąmonėse. Pasak autoriaus, „XXI a. Kudirka“ yra kupina neįprastos poezijos ir siekia perkratyti žmonių supratimą apie tai, kas apskritai toji poezija yra. Šioje knygoje skaitytojai gali rasti tokius netikėtus tekstus kaip pokalbis su dirbtiniu intelektu, katės parašytas eilėraštis, vaizduotės pratimai, „Google“ poezija ar mantra Lady Gagai.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Žygimanto Kudirkos knygos „XXI a. Kudirka“ pristatymas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Žygimanto Kudirkos knygos „XXI a. Kudirka“ pristatymas

Kai mes ką nors skaitome, nuolatos girdime balsą galvoje. Skaitydamas vieną tekstą supratau, kad tai toli gražu nėra mano paties balsas, – pasakojo Ž.Kudirka.

Knygoje kiekvienas tekstas turi nuorodas balsui galvoje. „Kai mes ką nors skaitome, nuolatos girdime balsą galvoje. Skaitydamas vieną tekstą supratau, kad tai toli gražu nėra mano paties balsas. Tai net nebūtinai tavo lyties balsas ir jis kinta priklausomai nuo to, kokį turinį skaitome“, – pasakojo Ž.Kudirka, tikindamas, kad knyga savotiškai programuoja skaitytojų vaizduotę.

Pristatymo metu Ž.Kudirka perskaitė ir atliko ne vieną knygos tekstą. Tarp jų: eilėraštį, gimusį su „Google Translate“ programa išvertus abėcėlinį seksualiausių anglų kalbos žodžių sąrašą, tekstą, skirtą nepastebėtiems didvyriams – gyvūnėliams, išsiųstiems į kosmosą, bei eilėraštį, sukomponuotą iš šabloniškų žiniasklaidos antraščių.

VIDEO: Žygimanto Kudirkos knygos „XXI a. Kudirka“ pristatymas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos