TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

20-metis kamerinis choras „Te Deum“ žada toliau augti

Choras „Te Deum“ jubiliejiniame koncerte
Choro nuotr. / Choras „Te Deum“ jubiliejiniame koncerte
Šaltinis: 15min
0
A A

Nenumaldomai artėjančios Tarptautinės Hanza dienos bus išskirtinės ne tik dalyvių skaičiumi. Tarp gausybės renginių jame vietą ras ir svečiai, ir vietos kolektyvai. Vienas tokių – ką tik savo veiklos 20-metį pažymėjęs Kauno Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios kamerinis choras „Te Deum“.

1990 metais Kauno Kristaus Prisikėlimo bažnyčioje susikūręs kolektyvas šiuo metu intensyviai repetuoja ir ruošiasi Tarptautinėms Hanza dienoms. Choristai dalyvaus naktiniame giedojime Kauno bažnyčiose. Iš karto po šios šventės, birželio mėnesį, choras „Te Deum“ ruošiasi vykti į Antverpeną ir Briugę (Belgija), kur vyks bažnytinė šventė „Corpus Christi“. O liepą kauniečiai choristai yra numatę pasirodymą tarptautiniame konkurse „Laudate Dominum“ Vilniuje.

Aktyviai koncertuojančio kolektyvo įkūrėja – smuikininkė Asta Vištakytė-Armonienė. Vos per porą metų choras užaugo ir 1992 metais jau dalyvavo jaunimo dienose Lenkijoje, Čenstochovoje, kur tuo metu lankėsi ir šiuo metu jau Palaimintuoju paskelbtas popiežius Jonas Paulius II. 1993 metų vasarą choras aplankė ir Prancūziją.

1994-aisiais surengta piligriminė kelionė į Italiją. Choro įkūrėjai A.Vištakytei-Armonienei persikėlus į Vilnių, nuo 1996 metų kolektyvui vadovauti pradėjo jaunas chorvedys Audrius Petrauskas. Taip buvo užtikrintas choro veiklos tęstinumas ir augimas. Po kurio laiko choras „Te Deum“ prisiglaudė po kitos miesto šventovės – Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios sparnu ir tapo šios bažnyčios choru.

Kamerinio choro „Te Deum“ repertuarą kasmet papildo vis įdomesni kūriniai. Išgirsti jų popuri choro gerbėjai galėjo visai neseniai – gegužės 6 dieną, kai choras „Te Deum“ minėjo savo veiklos 20-metį. Iki šiol jau 15 metų chorui vadovauja Audrius Petrauskas, chormeisterė Vita Paleckienė. Ta proga Kauno įgulos karininkų ramovėje buvo surengtas koncertas, kurio metu skambėjo Renesanso laikotarpį atspindintis Tomaso Luiso da Victorios „O Magnum Mysterium“, ir šiais laikais parašytas, kompozitoriaus Tadeuszo Paciorkiewicz „Ave Regina Caelorum“.

Kolektyvo įvairiapusiškumą atskleidė Fernando Villa kūrinys „Vėjo plunksna“, kvietęs padžiazuoti, romantiškai pasvajoti viliojo Leonardo Coheno „Alleliuja“. Koncerte kaip svečiai dalyvavo mišrus choras „Diemedis“ (vadovas Audrius Petrauskas), Lietuvos kariuomenės KOP (Karinių oro pajėgų) orkestras (vadovas kpt. Ričardas Kukulskis), J.Gruodžio konservatorijos ir Kauno kolegijos merginų choras (vadovė Raimonda Navickienė). Jubiliejinio koncerto pabaigai kamerinis choras „Te Deum“ kartu su svečiais atliko Jacobo de Haano mišių „Missa Katharina“ tris dalis. Žiūrovai buvo pamaloninti ir gospelu – Michaelo W.Smitho „Agnus Dei“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau