Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 29d. 14:48

230-iąsias Gegužės 3-iosios Konstitucijos metines lydės šventinis Šv. Kristoforo kamerinio orkestro koncertas

Šv. Kristoforo kamerinio orkestro koncertas
Šv. Kristoforo kamerinio orkestro nuotr. / Šv. Kristoforo kamerinio orkestro koncertas
Minint istorinę datą – 230-iąsias Gegužės 3-iosios Konstitucijos metines, Šv. Kristoforo kamerinis orkestras kviečia klausytis specialaus koncerto iš Nacionalinio muziejaus LDK Valdovų rūmų. Koncerte „Istoriją pakeitusi diena“ orkestras, diriguojamas meno vadovo Modesto Barkausko, atliks lietuvių ir lenkų kompozitorių kūrinių programą. Koncertas yra rengiamas kartu su Lenkijos Respublikos ambasada Vilniuje, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija ir Lenkijos institutu Vilniuje, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Lietuvos Respublikos Seimas ir Lenkijos Respublikos Seimas 2021 m. paskelbė Gegužės 3-iosios Konstitucijos metais, primindami apie šio dokumento istorinę reikšmę. Tarp Gegužės 3-iosios Konstituciją inicijavusių asmenybių buvo Lenkijos karalius ir Lietuvos didysis kunigaikštis Stanislovas Augustas Poniatovskis (Stanisław August Poniatowski), politikas ir Apšvietos publicistas Hugas Kolontajus (Hugo Kołłątaj), kiti didikai. Konstituciją rėmė ir Motiejus Biržiška, Vasario 16-osios Nepriklausomybės akto signataro Mykolo Biržiškos protėvis. Šiuo dokumentu buvo deklaruota pagarba žmogaus teisėms.

„Ilgametėje kovoje už savo laisvę, lietuvių ir lenkų tautos visuomet vadovavosi bendros Konstitucijos idealais, kurie toliau įkvepia Varšuvą ir Vilnių tęsti ir gilinti strateginį bendradarbiavimą,“- sakė Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

„Džiaugiuosi, kad Lietuvoje Gegužės 3-iosios Konstitucijos priėmimo 230-ųjų metinių išvakarėse girdėsime iškilių lenkų kompozitorių muziką, o ypač, kad skambės Vilniuje gimusio kompozitoriaus Romualdo Twardowskio kūrinys „Lituania“, sukurtas Czesławo Miłoszo šimtųjų gimimo metinių proga.

Bendra istorija ir kultūros paveldas jungia mūsų tautas ir suteikia mūsų abipusiams santykiams ypatingą prasmę“, – sakė Lenkijos ambasadorė Lietuvoje Urszula Doroszewska.

Šv. Kristoforo kamerinis orkestras jau ne pirmą kartą rengia specialius koncertus, skirtus atmintinoms dienoms. Visai neseniai, švenčiant Kovo 11-ąją, vis dar negalint burtis į šventinius renginius, viso pasaulio lietuviams orkestras dovanojo gražų šventinį koncertą. 230-iosioms Gegužės 3-iosios Konstitucijos metinėms kolektyvas paruošė specialią lietuvių ir lenkų

kompozitorių programą, kurioje skambės Mieczysławo Karłowicziaus, Fausto Latėno, Romualdo Twardowskio, Vidmanto Bartulio, Wojciecho Kilaro kūriniai. R. Twardowskio kūrinys „Lituania“ Lietuvoje skambės pirmą kartą.

Šv. Kristoforo kamerinio orkestro koncerto „Istorija pakeitusi diena“, skirto 230-osioms Gegužės 3-iosios Konstitucijos metinėms, transliacija vyks Gegužės 2 d., 20:45 val., internetu ir per LRT Plius kanalą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mano kiemas

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

36:33
02:43
00:55

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali