Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti
2017 03 03

30-metį netrukus švęsianti kultinė grupė IVTKYGYG išleido debiutinę vinilinę plokštelę

Apie vinilinę plokštelę grupės „Ir visa tai kas yra gražu yra gražu“ (IVTKYGYG) nariai svajojo kone 30 metų. Galiausiai jų noras tapo realybe – kultinis kolektyvas išleido savo pirmą vinilą, į plokštelę nugulė jų septintas studijinis albumas „Paradas“.
IVTKYGYG vinilas
IVTKYGYG vinilas / Grupės archyvo nuotr.

„Man, kaip grupės įkūrėjui, tai – labai svarbus įvykis. Link šios plokštelės ėjau beveik 30 metų. Visuomet sakiau, kad noriu vinilo, visada norėjau jį išleist, tačiau kontekstas tą padaryti kurį laiką nebuvo palankus“, – kalbėjo IVTKYGYG, kitaip – „Gražuolių“ lyderis Artūras Šlipavičius-Šlipas.

Pasak jo, idėja išleisti vinilą pribrendo prieš maždaug 13 metų. Tačiau tuomet kitas ekstravagantiškos grupės narys, kino menininkas bei režisierius Artūras Barysas-Baras nusprendė išparduoti savo visą per ilgus metus sukauptą plokštelių kolekciją ir įtikinti Šlipą, kad vinilas – atgyvena.

Tuomet buvo toks laikas, kai vinilai buvo tiesiog nukirsti. Iš manės visi juokėsi, kai sakiau, jog ta laikmena nesensta.

„Tuomet buvo toks laikas, kai vinilai buvo tiesiog nukirsti. Iš manės visi juokėsi, kai sakiau, jog ta laikmena nesensta. Todėl kai prieš maždaug 5 metus išgirdau, jog vinilai atgimsta – pradėjome tam aktyviai ruoštis. Galiausiai šiandien tą plokštelę laikome savo rankose“, – pasakojo Šlipas.

Plokštelę „Paradas“ sudaro aštuonios dainos, kurių pagrindinė pavadinta tokiu pat vardu, kaip ir visas albumas. Tai kūrinys pagal Sigito Parulskio tekstą iš jo pirmos poezijos knygos.

„Galima sakyti, kad visos dainos albume tam tikra prasme yra apie paradą. Net ir susireikšminę mūsų dizaineriai, nieko neveikiančios pupytės – tai irgi paradas, mūsų intelektinis paradas“, – šmaikščiai kalbėjo grupės lyderis.

Debiutinė, drauge su LATGA išleista IVTKYGYG vinilinė plokštelė jau spėjo būti įvertinta ir savaitgalį vykusioje Vilniaus knygų mugėje. Grupė sulaukė didžiulio klausytojų susidomėjimo, ypač iš jaunesniosios kartos – vinilai buvo graibste graibstomi.

„Buvome maloniai nustebinti, kad plokšteles perka ne tėvai, o paaugliai, jaunimas. Faktas, kad mūsų muzika pagaliau domisi ir kita – jaunesnė – karta, be galo džiugina. Kita vertus, meną patikrina laikas. Daug muzikantų, daug dainų po 20 ir daugiau metų numiršta. O mūsų muzika vis dar domisi. Vadinasi, esame įsisukę į gerą istorinį sūkurį“, – kalbėjo Šlipas.

Daugybė netikėčiausių instrumentų ir išskirtiniai spektakliai scenoje – „Gražuoliai“ žino, kaip prikaustyti gerbėjų dėmesį.

Ir nors grupės sudėtis per ilgus gyvavimo metus nuolat kito, aštuonių žmonių kolektyvas klausytojų nepaliauja stebinti muzikine improvizacine beprotybe bei per kraštus besiveržiančia energija.

IVTKYGYG jau ruošia pasirodymus ir didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Kovo 4 dieną grupė koncertuos Vilniaus klube „Tamsta“, kovo 10 dieną – Kauno klube „Orixo“, kovo 25-ąją – Klaipėdos „Kaštone“, o balandžio 7-ąją – Šiaulių klube „Blic“.

Po šių simbolinių gastrolių „Gražuoliai“ vėl sugrįš į studiją – Šlipas išsidavė, kad rudeniop, grupės 30-mečio proga jie planuoja išleisti naują, jubiliejinį albumą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius